Sveikata

2021.01.22 13:53

Kauno regione mažėjant sunkių COVID-19 pacientų antrąkart mažinamas lovų skaičius

BNS2021.01.22 13:53

Kauno regione po truputį mažėjant itin sunkia COVID-19 forma sergančių pacientų, mažinamas jiems gydyti skirtų lovų skaičius.

Kaip penktadienį pranešė COVID-19 pacientų gydymą regione koordinuojančios Kauno klinikos, tai antras lovų skaičiaus mažinimo etapas regione. Iš viso nuo pirmadienio naikinamos 42 lovos, skirtos gydyti COVID-19 pacientus.

LSMU Kauno ligoninėje 30 lovų mažinamas terapinio profilio COVID-19 lovų su deguonies tiekimu skaičius.

Kėdainių ligoninėje sumažėja viena reanimacinio ir intensyviosios terapijos profilio lova su dirbtinės plaučių ventiliacijos (DPV) galimybe. Ligoninėje lieka dvi šio profilio lovos.

Kaišiadorių ligoninėje, pasveikus visiems ligoniams, uždaromas COVID-19 ligos skyrius: naikinama dešimt terapinio profilio ir viena reanimacinio ir intensyviosios terapijos profilio lova.

„Matome, kad dvi savaites per parą į gydymo įstaigas atvyksta 32–34 pacientai, taip pat išvykstančių pacientų vidutinis skaičius yra didesnis nei atvykstančių, todėl užimtų COVID-19 ligai skirtų lovų skaičius mažėja“, – sako COVID-19 ligos Kauno regiono valdymo grupės vadovas doc. Vaidotas Gurskis.

Anot jo, tolesnis lovų skaičiaus mažinimas priklausys nuo epidemiologinės situacijos bei nuo atvykstančių ir išvykstančių pacientų srauto.

Atlaisvintos lovos toliau bus naudojamos kitiems pacientams gydyti.

Kauno regione nuo kitos savaitės iš viso lieka 455 terapinio profilio COVID-19 lovos su deguonies tiekimu ir 61 reanimacinio ir intensyviosios terapijos profilio lova su DPV galimybe.​​

Pirmą kartą lovų skaičius sumažintas praėjusią savaitę.

Po antrojo lovų mažinimo etapo iš viso Kauno regiono ligoninėse bus sumažinta 74 COVID-19 lovų.

Statistikos departamento penktadienio duomenimis, Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydoma 1,7 tūkst. COVID-19 pacientų, 172 iš jų – reanimacijoje.