Sveikata

2021.01.22 07:21

Kol dauguma globos įstaigų jau laukia antrųjų COVID-19 vakcinų, skiepijimas židiniuose prasidės vėliau

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2021.01.22 07:21

Pirmąja COVID-19 vakcinos doze baigiami skiepyti socialinės globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai. Jau paskiepyta beveik 90 procentų gyventojų ir beveik 80 procentų darbuotojų.

Pasak socialinės apsaugos ir darbo viceministrės Vilmos Augienės, kad susidarytų imunitetas jiems dar reikės antros vakcinos dozės.

Viceministrės teigimu, vakcinavimas dar neprasidėjo keliose didelį susirgimų skaičių turinčiose įstaigose, kitose – neskiepyti COVID-19 persirgę ar šiuo metu dėl kitų priežasčių vakcinos gauti negalintys žmonės. Jie bus skiepijami vėliau.

„Yra likę keletas įstaigų, kuriose skiepijimas praktiškai nebuvo arba tik pavieniai atvejai. Dėl to, kad yra labai stipriai išplitę židiniai, pirminės sveikatos centro specialistai nusprendė šiuo momentu nevykdyti vakcinacijos. Dar, aišku, tame tarpe yra nepasiskiepijusių dėl įvairiausių objektyvių (priežasčių – LRT.lt) – nėštumo, kitokių gretutinių ligų turintys darbuotojai ar gyventojai, kuriems, matyt, specialistai nustatė, kad būtų per daug rizikinga“, – LRT RADIJUI teigė V. Augienė.

Socialinės globos įstaigose nuo pandemijos pradžios koronavirusu persirgo daugiau nei 5 tūkst. – beveik 40 proc. – visų globotinių.

Socialinės globos įstaigose visoje Lietuvoje rūpinamasi apie 13 tūkst. garbingo amžiaus ir negalią turinčių gyventojų. Šiuo metu socialinės globos paslaugas teikiančiose 202 įstaigose dirba virš 8,5 tūkst. darbuotojų.