Sveikata

2021.01.21 21:13

Iššūkiai dėl vyresnių žmonių skiepijimo nuo COVID-19 – kaip paskiepyti atokiai gyvenančius ar namuose slaugomus ligonius

Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.01.21 21:13

Mažesnės savivaldybės nuo koronaviruso jau skiepija vyresnius nei 80 metų bei lėtinėmis ligomis sergančius senjorus. Vyresnius nei 65-erių žmones savivaldybės skiepyti planuoja vasarį. Tačiau kai kuriuose rajonuose trūksta tam tinkamų patalpų, o didžiausias iššūkis bus paskiepyti atokiai gyvenančius ar namuose slaugomus ligonius.

Jau baigiama suskiepyti visas 20 tūkst. COVID-19 vakcinos dozių, skirtų globos namams. Skiepo labai laukia ir kiti senjorai.

„Toks amžius jau. Reikėtų, labai aš laukiu, kol gydytoja pasakys“, – sako Rimantas Šeduviškis.

Panorama. Imtasi senjorų skiepijimo – vasarį skiepų sulauks vyresni nei 65 metų amžiaus žmonės

Šeduvos pirminės sveikatos priežiūros centro vadovė sako, kad teks paskiepyti apie 1,5 tūkst. vyresnių nei 65-erių metų žmonių. Šioje įstaigoje tiek priimti nėra sąlygų.

Dar didesnė problema – vienkiemiuose slaugomų ar negalinčių judėti žmonių skiepijimas.

„Mes kreipėmės į ministeriją. Tai sakė, kad šiuo metu tie, kurie yra slaugomi namuose, šita vakcina jiems netinkama gabenti. Tai tada sakė, jie kreipsis į „Pfizer“ atstovybę ir klaus, ką galima padaryti. Jeigu neišeis, tai tada mes lauksime kitos vakcinos“, – LRT TELEVIZIJAI sako Šeduvos pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Aušra Čiūdarienė.

Vien medicinos personalo pasirūpinti kaimuose gyvenančių senjorų skiepijimu neužteks. Prašoma seniūnijų ir kitų įstaigų pagalbos.

„Ieškome didesnių patalpų, sutalpinti žmones tam procesui, kad nesusidarytų didelės eilės, bet būtų pakankamas judėjimas, greitis tas vakcinavimo. Stengsimės tą užtikrinti ir ieškodami transportavimo galimybių iš atokesnių kaimelių gyvenviečių“, – dėsto Radviliškio rajono administracijos direktorės pavaduotojas Justinas Pranys.

„Niekas už mus to nepadarys, niekas už mus nepaskiepys gyventojų, didžiausias darbas buvo motyvuoti žmones“, – mano Joniškio rajono meras Vitalijus Gailius.

Kol vienos savivaldybės dar ruošiasi, kitos pradėjo skiepyti vyriausius rajonų gyventojus.

„Šiandien jau gaus skiepus (...) iš likučių nuo prioritetinių grupių“, – teigia Šakių rajono meras Edgaras Pilypaitis.

Masiškai senjorai bus skiepijami vasarį. Vyresni nei 65-erių kviečiami registruotis savo gydymo įstaigose. Pasak jų atstovų, yra daugiau norinčiųjų, nei dvejojančiųjų.