Sveikata

2021.01.13 11:51

COVID-19 pasiglemžė dar vieno mediko gyvybę: mirė ilgametis Klaipėdos jūrininkų ligoninės gydytojas

LRT.lt2021.01.13 11:51

COVID-19 infekcija toliau skaudžiai smogia medikų bendruomenei – trečiadienį pranešta apie Klaipėdos jūrininkų ligoninės gydytojo Valdo Kuolo mirtį. Medikui buvo 66 metai.

„Kovojęs dėl kitų gyvybių, savąją kovą jis, deja, pralaimėjo. Klastingasis koronavirusas kolegą pasiglemžė nesuteikęs vilties ar bent menkiausių šansų išlaikyti gyvybės siūlą savo rankose“, – rašoma gydymo įstaigos „Facebook“ paskyroje.

Iš Zarasų kilęs V. Kuoas visą savo darbinę karjerą siejo su Klaipėdos jūrininkų ligonine. O ji truko 40 metų.

Kaip skelbia įstaigos bendruomenė, po studijų Kauno medicinos institute V. Kuolas daugiau nei dešimtmetį dirbo laivo gydytoju, baigė laivo gydytojo internatūrą. Vėliau, baigęs klinikinę ordinatūrą, grįžo dirbti gydytoju į Klaipėdos jūrininkų ligoninės Ligonių priėmimo – skubiosios pagalbos skyrių, vėliau – gydytoju gastroenterologu diagnostikos skyriuose.

Su giliu liūdesiu pranešame, kad vėlų 2021 metų sausio 12-iosios vakarą netekome kolegos, gydytojo Valdo Kuolo. Kovojęs...

Posted by VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninė on 2021 m. sausio 13 d., trečiadienis

„Principingas ir reiklus kolegoms, smulkmeniškas ir nepaprastai mylintis pacientus. Neskaičiuojantis darbo valandų, savaitgalių. Visada dėmesingas, susikaupęs, puikios atminties, net be įrašų medicinos dokumentuose prisimenantis pacientų ligas bei jų eigą. Gal todėl, kartą pas jį patekę pacientai, norėdavo gydytis tik pas šį profesionalą“, – rašoma žinutėje apie mediko netektį.

Ligoninės bendruomenės teigimu, pacientai gydytojo ieškodavo ir V. Kuolas neatsakydavo nė vienam. Tad konsultacijas telefonu pacientams gydytojas geranoriškai teikdavo dar tais laikais, kai niekas nežinojo, kas yra COVID-19 ir karantinas.

Gydytojo profesionalumas ne kartą buvo įvertintas ne tik ligoninės vadovo, bet ir Sveikatos apsaugos ministro padėkomis.

„Neskubėkite gyventi“, - sakydavo jis savo kolegoms, iš vakaro perstumiantiems sieninio kalendoriaus žymeklį rytdienos data.

„Deja, bet 67-uosius ėjusio Valdo kalendoriuje daugiau dienų nebebus. Nuoširdžiausią užuojautą reiškiame jo šeimai – žmonai, dukrai ir dviem anūkėliams, kuriuos kolega taip mylėjo. Valdas visada išliks mūsų širdyse ir atmintyje“, – rašo Klaipėdos jūrininkų ligoninės bendruomenė.

Populiariausi