Sveikata

2021.01.12 20:34

Padėką medikams siunčiantis jonavietis apie COVID-19: buvo taip sunku kvėpuoti – atrodė, kad mano dienos suskaičiuotos

rinkosaikste.lt, LRT.lt2021.01.12 20:34

Lietuvoje šiek tiek stabilizavus COVID-19 plitimą, o kasdien panešant apie nuo šios infekcijos pasveikusius asmenis, daugėja istorijų ir padėkų medikams, kurie jau beveik metus laiko Lietuvoje kovoja su klastinguoju koronavirusu.

Savo padėką Kėdainių medikams išreiškė jonavietis Visvaldas, kuris papasakojo apie savo kovą su COVID-19.

„Gerbiami Kėdainių ligoninės COVID-19 skyriaus medikai, į jūsų globą patekau likus bemaž porai savaičių iki Kalėdų, po to, kai namuose, Jonavoje, nuo COVID-19 gydžiausi net keliolika dienų“, – apie patekimą į Kėdainių medikų rankas prisiminė vyras.

Jo teigimu, per visą gydymosi namuose laiką niekaip nepavyko įveikti vis pakylančios aukštos temperatūros, kelis kartus buvo iškviesti greitosios medikai menkai tegalėjo pagelbėti.

„Nedusau, tad aukšta temperatūra ir itin prasta savijauta nebuvo pakankama priežastis vežti mane į ligoninę“, – prisimena vyras.

Galiausiai, Visvaldo teigimu, pasidarė taip sunku kvėpuoti, jog, rodėsi, jog dienos suskaičiuotos.

„Vėl teko kviestis greitukę. Šį kartą – sėkmingai. Mano būklė buvo jau tokia, kad be ligoninės neapsieisi, bet... Jonavos ligoninėje nebuvo vietų. Greitosios medikai nedelsdami mane atgabeno į Kėdainių ligoninės COVID-19 skyrių“, – pasakoja vyras.

Medikų globoje atsidūręs Visvaldas ir COVID-19 įveikęs dėkoja Kėdainių medikų bendruomenei už pagalbą kovoje su klastingu ir nematomu priešu.

„Ačiū Jums už tai, kad padėjote įveikti man mūsų visų nematomą priešą, atimantį daug jėgų ir sveikatos. Ačiū, kad sugrąžinote mane šeimai. Ir nors ligos pasekmes dar jaučiu, jaučiuosi sveikas tik jūsų pastangų dėka. Jums – didžiausia mano pagarba, padėka ir nuoširdūs sveikatos linkėjimai kasdien atliekant patį sunkiausią ir pavojingiausią darbą kovojant su COVID-19“, – padėkos žodžius rašo Visvaldas.

LRT.lt primena, kad pastaruoju metu Lietuvoje COVID-19 plitimo tendencijos stabilizavosi, susirgusiųjų skaičiai po truputį mažėja.

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 902 nauji COVID-19 atvejai, mirė 27 žmonės.

Tiesa, džiugi žinia, kad nuo COVID-19 pasveiko net 2937 žmonės.

Nuo COVID-19 Lietuvoje pirma vakcinos doze paskiepyta 24 tūkst. 995 žmonės.