Sveikata

2021.01.11 13:07

Vyriausioji epidemiologė: du COVID-19 rodikliai rodo teigiamą pokytį, tačiau iš anksto džiūgauti nesinori

atnaujinta 13.17
Kornelija Mykolaitytė, ELTA2021.01.11 13:07

Vyriausioji Lietuvos epidemiologė Loreta Ašoklienė sako, kad rodikliai dėl naujų koronaviruso atvejų ir teigiamų testų dalies nuo visų atliktų tyrimų rodo pirmąsias teigiamas tendencijas, tačiau kol kas situaciją reikia vertinti atsargiai.

„Apžvelgiant epidemiologinę situaciją, labai norėtųsi atkreipti dėmesį, kad Lietuvoje sergamumas išlieka aukštas, tačiau, žvelgiant į praėjusią savaitę, yra šiokių tokių pokyčių. Norėtųsi paminti, kad mūsų sergamumo rodiklis ir kasdien nustatomų atvejų skaičius yra šiek tiek sumažėjęs, ir paskutiniųjų dienų skaičiai yra šiek tiek mažesni, tačiau sergamumo rodiklis yra tik vienas iš rodiklių, kurį vertiname kalbėdami apie epidemiologinę situaciją“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė L. Ašoklienė.

„Prieš savaitę Lietuvoje sergamumo rodiklis, tenkantis 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų, siekė 1226. Šiandien yra 1005 atvejai, bet tai yra vienas didžiausių sergamumo rodiklių Europoje“, – pridūrė L. Ašoklienė.

Jos teigiamu, teigiamų testų dalis nuo visų atliktų tyrimų sudaro 15 proc., kai prieš savaitę siekė 21 proc.

„Kalbant apie dviejų rodiklių pokytį, tai yra teigiamas pokytis, kurio laukėme. Tačiau tai yra tik pirmoji savaitė, kai matome šiuos teigiamus skaičius, todėl labai iš anksto džiūgauti nesinorėtų. Norėtųsi matyti ilgesnio laikotarpio tendencijas“, – sakė vyriausioji epidemiologė.

Tuo metu situacija savivaldybėse, pasak L. Ašoklienės, išlieka netolygi.

„Norisi atkreipti dėmesį į netolygią situaciją savivaldybėse. Lyg ir turime sumažėjusį skaičių savivaldybių, kuriose sergamumas auga, bet tokių dar išlieka 13. Įvertinus pagal pokytį ir pandemijos pagreitį, turime dar pakankamą plitimą ir Ignalinos, Akmenės, Biržų, Jurbarko savivaldybėse, taigi sakyti, kad visoje Lietuvoje sergamumas sumažėjęs ar yra teigiami poslinkiai, negalime“, – sakė L. Ašoklienė.

Situacija ligoninėse, pasak jos, ir toliau išlieka įtempta.

„Ligoninėse kol kas pokyčių didelių nėra. Ligoninėse yra daugiau kaip 2200 pacientų, iš jų beveik 1100 reikalingas gydymas deguonies terapija, 176 gydomi intensyvios terapijos skyriuose. Ligoninėse situacija išlieka įtempta“, – sakė L. Ašoklienė.

„Mirčių statistika – matome, kad kasdien registruojami 20–30 mirties atvejų, tai pakankamai dideli skaičiai. Net keičiantis situacijai ir mažėjant segamumui tiek mirčių statistika, tiek hospitalizacijos apimtys išsilaikys panašaus lygmens“, – teigė vyriausioji epidemiologė.

Lietuvoje praėjusią parą koronaviruso infekcija patvirtinta 775 asmenims, pirmadienį pranešė Statistikos departamentas. Nuo pandemijos pradžios bendras COVID-19 užsikrėtusiųjų skaičius šalyje šiuo metu yra 160 446.

Per praėjusią parą nuo COVID-19 mirė 32 žmonės.