Sveikata

2021.01.08 13:41

Biržuose nuo COVID-19 mirė ilgametė odontologė

Laura Adomavičienė, LRT.lt2021.01.08 13:41

Pirmadienį Biržų medikų bendruomenę sukrėtė skaudi žinia – nuo COVID-19 ligos mirė ilgametė rajono odontologė. Moteris buvo 68 metų, kolegų žiniomis, greičiausiai ji turėjo lėtinių ligų. 

Žinią apie odontologės mirtį naujienų portalui LRT.lt patvirtino Biržų rajono poliklinikos direktoriaus pavaduotoja gydymo reikalams Jurgita Augustinavičienė.

„Mes apie tai sužinojome pirmadienio ryte. Viskas vyko labai greitai. Gydytoja šventiniu laikotarpiu atostogavo ir per Kalėdas dėl COVID-19 pateko į Biržų rajono ligoninę. Viskas vyko jos atostogų metu. Kokia jos buvo būklė – negaliu komentuoti, nes pirma, tai yra paciento duomenų apsauga, antra – aš esu klinikinė gydytoja, nedirbu ligoninėje. Tačiau iš fakto, kad mes netekome gydytojos, panašu, kad jos būklė buvo sunki, ji buvo gydoma reanimacijos palatoje“, – sakė J. Augustinavičienė.

Paskutinė mirusios odontologės darbovietė buvo Pabiržės ambulatorija, kuri yra pavaldi Biržų rajono poliklinikai. Pasak poliklinikos direktoriaus pavaduotojos, visi įstaigos medikai nuo COVID-19 tiriami periodiškai, kas 10 dienų. Jei tarp patikrinimų asmuo pajunta koronavirusui būdingus simptomus – asmuo nukreipiamas tyrimui į mobilųjį punktą.

Kada konkrečiai mirusiai gydytojai buvo nustatyta COVID-19 liga – ar planinių patikrinimų metu, ar pajutus simptomus, J. Augustinavičienė atsakyti negalėjo. Informacijos, kad būtų registruota daugiau infekcija užsikrėtusių darbuotojų Pabiržės ambulatorijoje, ji taip pat neturi.

„Iki atostogų, dar prieš šventes gydytoja dirbo. Visi darbuotojai apie ją labai gerai atsiliepė, visi pacientai ją labai gerbė. Ji tikrai buvo mylima ilgametė rajono gydytoja. Jos netektis mus labai psichologiškai paveikė, visi esame šokiruoti“, – tikino J. Augustinavičienė.

LRT.lt primena, kad anksčiau COVID-19 nusinešė dar vieno gydytojo gyvybę – sekmadienį mirė 66 metų Pasvalio ligoninės gydytojas Valentinas Virbickas. Jo gyvybė užgeso Respublikinėje Panevėžio ligoninėje. Pirmadienį Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas pranešė ir apie ilgametės medicinos darbuotojos mirtį šiame regione, jos gyvybę taip pat pasiglemžė COVID-19 infekcija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt