Sveikata

2020.12.26 17:04

Toksikologė pabrėžia – nukrovus šventinį stalą, svarbiausia nemaišyti alkoholio ir riebaus maisto

Dovilė Lisauskaitė , LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.12.26 17:04

Šventiniais patiekalais nukrautas stalas – įprasta šiomis dienomis. Vaistininkai pastebi, kad švenčių dienomis virškinimą skatinančių preparatų parduodama pusantro karto daugiau, o medikai savigyda užsiimti nepataria, kur kas geriau sėdint prie gausių vaišių stalo neprarasti saiko, kad linksmybės nesibaigtų ligoninėje.

Lietuvos golbolo rinktinės vyrams prarasti geros formos neleidžia ir per karantiną vykstančios treniruotės. Tačiau ir jos šventiniu laikotarpiu bus sustabdytos, o sportininkai jau dabar svajoja apie šventinius patiekalus ir stengiasi negalvoti, kas bus po to.

„Kaip jau bus taip...Tas mamos maistas, Kūčių, Kalėdų stalai – šitoje srityje nevengiu pavalgyti, bet aišku – po to reikia atidirbti“, – pasakoja rinktinės narys Justas Pažarauskas.

Žinios. Kas antras atliktas COVID-19 tyrimas – teigiamas

„Priaugu greitai, atsikratyti (užtrunka – LRT.lt) ilgai. Pasiekti savo norimą svorį, prie kurio gerai jausčiausi, – dirbu daugiau nei 3 mėnesius. (Dėl prarastos formos – LRT.lt) gali gailėtis dėl kai kurių pagrindinių patiekalų, bet dėl desertų nesigaili niekad“, – tikina kitas rinktinės narys Mantas Brazauskis.

Dietologai sako, kad gerokai svarbiau, kaip maitinamasi ištisus metus, o keli kilogramai per šventes – normalu. Jie turėtų nukristi, kai bus grįžta į įprastą maitinimosi ir judėjimo ritmą. Per šventes nebūtina griebtis ir virškinimą gerinančių vaistų, kurių skaičiuojama šiuo laikotarpiu nuperkama pusantro karto daugiau.

„Šventes turime švęsti, pagrindinis patarimas – tarp švenčių neturime valgyti per daug šventiškai. Tai padės mums išlaikyti sveiką svorį ir sveikatą. Papildomą kasos fermentų vartojimą galima vertinti kaip savigydą, bet jeigu tuo metu, kai įvyko gausesnis pavalgymas, galima to imtis, bet nereikėtų to daryti labai dažnai, nes tai gali paskatinti svorio prieaugį“, – pastebi Santaros klinikų dietologė Evelina Cikanavičiūtė.

Kur kas didesnę riziką medikai įžvelgia, kai riebus patiekalas užgeriamas svaigiaisiais gėrimais.

„Ūminis pankreatitas gali pasireikšti tiems, kurie nevartoja alkoholio ir tokia proga riebus maistas su alkoholiu, ypač karbonizuotu, gali sukelti stiprius pilvo skausmus. Jei pilvo skausmas užtruko, viduriavimas, vėmimas tęsiasi pusę paros ar parą, reikia kreiptis į medikus, kad būtų išvengta stiprių apsinuodijimų ir mirtinų pankreatitų statistikos“, – pabrėžia Gabija Laubner

Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės toksikologė Gabija Laubner.

Padauginus vaišių rekomenduojama jas pakeisti vandeniu, daugiau miegoti. Apklausos rodo, kad šiemet lietuviai švenčių stalui skirs nuo 30 iki 100 eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt