Sveikata

2020.11.30 19:12

Nacionalinės laboratorijos vadovas: priemones COVID-19 tyrimams pavyko įsigyti pigiau

LRT.lt2020.11.30 19:12

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) pirmadienį paskelbė konkurso įsigyti COVID-19 tyrimams reikiamas medžiagas rezultatus. Jame laboratorija siekė įsigyti 5 rūšių medžiagas ir priemones. Iš viso konkurso metu į skirtingas pozicijas buvo pateikta 18 pasiūlymų, juos pateikė 11 skirtingų dalyvių, rašoma laboratorijos pranešime.

Konkursas buvo atviras visiems rinkos dalyviams, tačiau vyko pagal neskelbiamų derybų modelį siekiant paspartinti įsigijimo procedūras.

„Džiaugiamės didele tiekėjų konkurencija ir puikiais konkurso rezultatais. Įsigydami COVID-19 testavimui reikiamas priemones sutaupėme solidžias sumas lyginant tiek su paskutiniais pirkimais atviruose konkursuose, tiek su vidutine šių priemonių kaina visos pandemijos metu“, – sako NVSPL vadovas Danas Bakša.

Lyginant viešųjų pirkimų būdu įsigytų priemonių kainą su paskutiniais atvirais konkursais, pavyko sutaupyti 349249 Eur, o palyginus su vidutine kaina – 365804 Eur.

Pasak D. Bakšos, prie pirkimo sėkmės prisidėjo maloniai sutikusi bendradarbiauti Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). „Labai dėkoju STT už nuoširdų atsiliepimą į kvietimą padėti ir analitinės antikorupcinės žvalgybos metu surinktus duomenis. Tai gražus šalies institucijų bendradarbiavimo pavyzdys“, – džiaugiasi D. Bakša.

Siekdama užtikrinti tyrimų tęstinumą NVSPL priėmė sprendimą taikyti patobulintą neskelbiamų derybų būdą, kai apie pirkimą papildomai per žiniasklaidos priemones buvo informuoti laboratorijai žinomi rinkos dalyviai, taip pat savo pasiūlymus galėjo teikti visos norinčios įmonės iki nustatyto laiko pranešusios apie savo ketinimus dalyvauti šiame konkurse.

Toks sprendimas priimtas įvertinus tai, kad šiuo metu daugumos turimų priemonių, reikalingų koronaviruso tyrimams atlikti atsargų nepakaks iki Šv. Kalėdų, o taikant įprastas, laikui imlias viešųjų pirkimų procedūras, jos laboratoriją pasiektų tik kitų metų pradžioje.