Sveikata

2020.11.10 07:35

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje beveik užpildytos COVID-19 pacientų lovos

atnaujinta 10.32
BNS2020.11.10 07:35

Klaipėdos universitetinė ligoninė beveik užpildė turimas COVID-19 pacientams skirtas lovas, rašo „Vakarų ekspresas“.

„Ligonių šiuo metu yra labai daug, užpildėme praktiškai viską, ką turėjome. Šiuo metu iš viso yra 119 pacientų, o reanimacijos skyriuje – 11. Labai įtempta ir sudėtinga situacija su viskuo, ir su lovomis, ir su personalu“, – laikraščiui sakė Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis.

Klaipėdos regione nuspręsta COVID-19 pacientus guldyti į Respublikinę Klaipėdos ligoninę ir kitas įstaigas. Klaipėdos universitetinė ligoninė priims tik ypač sunkus atvejus.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus pavaduotojas Zigmas Juzumas teigė, jog ligoninėje situacija taip pat yra prasta, o turimos 25 vietos greitu metu užsipildys. Jo teigimu, ši ligoninė nėra pritaikyta koronavirusu sergantiems pacientams, joje taip pat susiduriama su personalo problema.

Kaip BNS informavo Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas Virgilijus Vanagas, iš viso abiejose ligoninėse deguonies terapija skiriama 81 pacientui, šešiems taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, dar 13 gydomi reanimacijoje.

Anot jo, planuojama, jog trūkstant vietų ligonius priims ne tik Klaipėdos, bet ir kitos regiono įstaigos.

„Covid-19 sergančiųjų pacientų gydymui planuojama pajungti kitas regiono gydymo įstaigas: Respublikinę Klaipėdos ligoninę, Klaipėdos jūrininkų ligoninę, Klaipėdos vaikų ligoninę, Kretingos, Šilutės, Šilalės ir Tauragės ligonines“, – atsakyme BNS nurodė V. Vanagas.

Pasak jo, saviizoliacijoje šiuo metu yra 22 universitetinės ligoninės medikai (7 gydytojai ir 15 slaugytojų), sergančių nėra nė vieno.

„Kol kas medicinos personalo pakanka. Tačiau situacija labai įtempta, praktiškai ribinė. Šiuo metu sudėtinga ką nors prognozuoti“, – teigė jis.