Sveikata

2020.10.25 16:55

Lingienė ragina dėl COVID-19 ne tik likti namuose, bet ir užsikrėtus operatyviai informuoti sąlytį turėjusius asmenis

LRT.lt2020.10.25 16:55

Lietuvoje toliau augant susirgimų COVID-19 infekcijos atvejų skaičiui ir keliolikoje šalies regionų paskelbus lokalų karantiną, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė teigia, kad dabar reikalingas visų gyventojų susitelkimas.

R. Lingienės teigimu, NVSC kritiškai reikia visų pagalbos.

„Šiandien nemaža dalis COVID-19 ligos atvejų yra dar neapklausti, nors tai yra esminė ligos valdymo priemonė!

Atlikti atvejų epidemiologinę diagnostiką ir identifikuoti bei izoliuoti sąlytį turėjusius asmenis būtina, siekiant nutraukti infekcijos plitimo grandinę“, – savo feisbuko paskyroje sekmadienį rašo ji.

Pasak NVSC atstovės, gyventojai turėtų ne tik likti namuose, apriboti kontaktus, laikytis prevencijos priemonių, bet ir susirgus izoliuotis, o tuomet informuoti sąlytį turėjusius asmenis, kad ir jie izoliuotųsi.

„Sudaryti jų sąrašą, nurodant jų vardus, pavardes ir telefono numerius bei per 14 dienų lankytų vietų sąrašą, kad informaciją kuo greičiau galėtumėte pateikti NVSC, bendrauti su šeimos gydytoju dėl gydymo eigos.

Darome viską, kad kuo greičiau susisiektume su visais, bet šiai akimirkai reikia didžiulių NVSC ir Lietuvos kariuomenės pastangų bei gyventojų kantrybės ir supratimo.

Turėjus didelės rizikos sąlytį, iš karto izoliuokitės, stebėkite sveikatos būklę ir informuokite NVSC užpildydami anketą. Laukiant specialistų skambučio labai prašome kantrybės, nes per dieną gauname daugiau nei 1 k. asmenų sąrašus“, – įspėja R. Lingienė.

Specialistė taip pat primena, kad pajutę simptomus, nedelsiant reikia skambinti 1808.

„Savalaikis atvejų identifikavimas, sąlytį turėjusių asmenų izoliavimas ir ištyrimas – esminės infekcijos valdymo priemonės. Šį darbą turime vykdyti iš paskutiniųjų – tik taip infekcija gali būti suvaldyta“, – primena ji.

Prėjusi vasara leido tikėtis, kad į Lietuvą neateis metas, kai COVID-19 atvejai per dieną bus registruojami šimtais. ...

Posted by Rolanda Lingiene on Sunday, October 25, 2020

LRT.lt primena, kad NVSC duomenimis per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 603 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai.

Taip pat skaitykite