Sveikata

2020.10.17 21:22

Gyventojai plūsta į poliklinikas: baimindamiesi dar vieno karantino skuba pasitikrinti sveikatą

Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.10.17 21:22

Baimindamiesi galimo karantino žmonės plūsta į poliklinikas tikrintis sveikatos. Medikai sako, kad daugelis bijo, jog vėl gali būti apribotas patekimas pas gydytojus, todėl registruojasi net ir nesiskundžiantys jokiais sveikatos sutrikimais. Sveikatos apsaugos ministras ramina, kad kol kas apriboti gydymo įstaigų veiklos neplanuojama.

Panevėžio šeimos medicinos centro vadovė sako, jei anksčiau tekdavo pacientams nuolat priminti apie būtinybę profilaktiškai tikrintis sveikatą, tai dabar vos spėja registruoti visus norinčiuosius. Sulaukiama įvairaus amžiaus gyventojų, tačiau labiausiai sunerimę senjorai.

„Jie tikrai ateina, nori pasidaryti libidogramą, cholesterolį, bendrą kraują, jau tiesiog, kad pačiam žmogui būtų ramiau, kad jis žinotų, kad jo tyrimo atsakymai yra geri, tarkim širdis nestreikuoja ir jeigu atsitiktų taip, kad vėl užeis tas karantinas, kad jis ramus būtų“, – tvirtina Panevėžio šeimos medicinos centro vadovė Ieva Milinskaitė.

Žinios. Baimindamiesi galimo karantino, žmonės plūsta į poliklinikas tikrintis sveikatos

Šeimos medicinos centro vadovė pastebi, kad tris mėnesius trukęs karantinas privertė žmonės labiau rūpintis sveikata.

„Kadangi dabar jau tas pokarantininis laikotarpis, daug kas ateina prevencinių programų atlikimui, tarkim širdies, prostatos vėžiui, tai tas padidėjimas matosi, tų neigiamų diagnozių, tokių liūdnų didėja“, – tikina I. Milinskaitė.

Sveikatos apsaugos ministras sako, jog baimė dėl to, kad vėl gali būti uždarytos gydymo įstaigos nepagrįstaa. Išskyrus tuos atvejus, jei ten būtų izoliuojami medikai, kurie ir teikia sveikatos priežiūros paslaugas.

„Kur taip nutiks, aš tikrai nedrįsčiau spėlioti ir nuspėti, tikrai bet kurioje gydymo įstaigoje taip gali nutikti, bet dirbtinai skubėti dėl kažko šiandien neverta“, – teigia Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Planinis paslaugų ribojimas gali būti įvestas, jei šalyje sergamumo rodiklis viršytų 50, o savivaldybėje 500 atvejų šimtui tūkstančių gyventojų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt