Sveikata

2020.10.01 21:00

Grybavimo sezono pavojai: nuodingi grybai gali žudyti tyliai

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2020.10.01 21:00

Žmonių džiaugsmą dėl gausaus grybų derliaus gali aptemdyti šių miško gėrybių sąlygoti rimti sveikatos sutrikimai. Sveikatos specialistai neslepia, jog apsinuodijimų grybais, kurie baigiasi ir mirtimi, pasitaiko kasmet. Įspėjama, kad kartais nuodingi grybai negrįžtamos žalos gali padaryti net jei žmogus ir nejaučia akivaizdžių apsinuodijimo simptomų.

Nuodingi grybai pasiglemžė gyvybę

Jau ilgokai besitęsiantis grybavimo sezonas žmones džiugina neprastais laimikiais. Socialiniai tinklai mirga įspūdingu grybų derliumi besigiriančiųjų fotografijomis.

Daugybei žmonių pramogą reiškiantis grybavimas visgi ne visiems baigiasi laimingai. Kasmet medikams tenka grumtis dėl nuodingų grybų suvalgiusių žmonių gyvybių. Šie metai – ne išimtis.

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis sakė, kad šiuo metu čia nėra nė vieno grybais apsinuodijusio paciento, tačiau tokių atvejų šį sezoną visgi pasitaikė. Medikai kovojo dėl dviejų brolių gyvybių, tačiau vienas apsinuodijusiųjų neišgyveno. Manoma, kad veikiausiai žmonės suvalgė musmirių.

„Dabar kol kas ramu, tačiau sezonas dar nesibaigė“, – apibendrino vyriausiasis gydytojas.

Per dieną sulaukia bent kelių skambučių

Prasidėjus grybavimo sezonui daugiau skambučių sulaukia pagalbos centruose konsultuojantys specialistai.

Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Gutauskaitė teigė, jog paprastai per dieną paskambina 3-6 gyventojai, kurie, suvalgę grybų, nerimauja dėl savo sveikatos.

„Tikrai matome padidėjimą. Kiekvienų metų rudenį būna paūmėjimas“, – tvirtino pašnekovė.

Tiesa, specialistė pastebėjo, kad nors kasmet pasitaiko apsinudoijimo grybais atvejų, taip pat ir mirčių, tačiau vertinant bendrai, pastebima apsinuodijimo atvejų mažėjimo tendencija.

Atslūgę simptomai ne visada pranašauja sėkmingą ligos pabaigą

Į Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus specialistus kreipiasi negaluojantys asmenys, kurie nėra įsitikinę, jog tarp suvartotų grybų nebuvo netinkamų. Kai kurie pripažįsta, jog valgė kitų žmonių surinktus ir paruošus grybus, tad nė tiksliai nežinojo, ką dėjo į burną.

D. Gutauskaitė pastebėjo, kad asmenys, kurie suvalgę grybų suviduriuoja, vemia, skundžiasi pilvo skausmais, turėtų nedelsiant pasikonsultuoti su medikais. Mat kiekvienas apsinuodijimo grybais atvejis turi būti vertinamas kaip potencialiai pavojingas gyvybei.

Pašnekovė pasakojo, kad ne visada suvalgius nuodingų grybų į organizmą patekę nuodai apie save praneša ūmiai. Būna, jog po pirminių apsinuodijimo simptomų žmogus ima jaustis geriau, tačiau nuodai organizme savo darbą atlieka „tyliai“, kol galų gale būna smarkiai suardomos kepenys, pažeidžiami inkstai.

„Būna melagingas pagerėjimas. Tuomet išsivysto ūminis inkstų nepakankamumas“, – žmogaus kelią myriop apibūdino D. Gutauskaitė.

Specialistė atkreipė dėmesį, kad kuo vėliau atsiranda apsinuodijimo grybais simptomai, tuo paciento būklė gali būti sunkesnė.

Pražūtingi gali būti net ir gaminamų grybų garai

Specialistai ragina nevartoti tų grybų, kurių nepaįsta arba nėra tikri, kad pažįsta. Mat gali būti, kad apsinuodijus neaiškiais grybais medikai padėti jau nebegalės, o atvejų, kai žmonės apsinuodija valgomus grybus supainioję su nuodingaisiais, pasitaiko. Pavyzdžiui, visai nesunku supainioti ūmėdes su musmirėmis.

Gali pasitaikyti atvejų ir kai sveikatai pakenkia tinkamai neapdoroti grybai. Tokiomis savybėmis pasižymi vadinamieji bobausiai. Šie kvapnūs, pavasariniai grybai gali būti valgomi tik tinkamai paruošti. Specialistų teigimu, yra buvę atvejų, kai žmonės apsinuodijo šių grybų nuoviru ar net prisikvėpavę verdamų bobausių garų.