Sveikata

2020.09.10 15:21

Gyventojams e. recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

ELTA2020.09.10 15:21

Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyventojai nerimauja dėl to, kad kai kuriems asmenis jau baigėsi e-sveikatos sistemoje matomo elektroninio recepto galiojimas. 30 dienų galiojęs dokumentas taip ir liko nepanaudotas, vaistinės nėra gavusios jokios informacijos, ką su jais reikėtų daryti.

Vieno iš vaistinių tinklų komunikacijos vadovė Laura Bielskė sako, kad daugiausia nesusipratimų kyla tuomet, kai klientai vaistinėje įsigyja kitų reikalingų medikamentų.

„Mūsų klientai rūpinasi savo sveikata, įsigyja tam tikrų reikalingų preparatų ir tuomet vaistininkai pastebi, kad sistemoje yra papildomas receptas kalio jodidui“, – sako „Eurovaistinės“ atstovė.

Pasak jos, vaistinėse šiuo metu parduodamas tik įprastai esantis nereceptinis vaistas kalio jodidas, tačiau to, kurį yra nupirkusi valstybė, nėra.

„Apmaudu, kad vaistinėse negalime padėti nemokamo kalio jodido tablečių ieškantiems gyventojams. Nuo pat gegužės bendradarbiaujame su Vilniaus miesto savivaldybe, kad preparatas kuo sklandžiau būtų nemokamai vaistinėse dalinamas Vilniaus miesto gyventojams, tačiau šių tablečių vaistinėse neturime iki šiol.

Sulaukiame net klausimų, ką daryti, jeigu receptas baigėsi, praėjo 30 dienų kai buvo metas jį atsiimti, deja, mes taip pat tiesiog lūkuriuojame informacijos iš Sveikatos apsaugos ministerijos ir tikimės, kad jau netrukus situacija išsispręs“, – sako pagrindinio vaistinių tinklo atstovė.

Kalio jodidas vadinamas avariniu. Šios kalio jodido tabletės yra skirtos apsaugoti žmogaus skydliaukę nuo radioaktyvaus jodo. Jos gali būti vartojimas tik branduolinio reaktoriaus avarijos atvejais ir profilaktiškai šių tablečių vartoti negalima. Reikia elgtis atsakingai ir jas vartoti tik esant Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.