2012.12.29 10:30

D. Lavrinovičiui nepavyko išplėšti pergalės Atėnuose

basketnews.lt2012.12.29 10:30

Rungtynių didvyriu galėjusio tapti Darjušo Lavrinovičiaus metimas Atėnų „Panathinaikos“ krepšio neperskrodė. Paskutinę ataką puikiai pasiruošęs Kauno „Žalgiris“ pritrūko sėkmės, todėl 66:67 pralaimėjo pirmąjį Eurolygos „Top 16“ etapo mačą Graikijos sostinėje.

Rungtynių didvyriu galėjusio tapti Darjušo Lavrinovičiaus metimas Atėnų „Panathinaikos“ krepšio neperskrodė. Paskutinę ataką puikiai pasiruošęs Kauno „Žalgiris“ pritrūko sėkmės, todėl 66:67 pralaimėjo pirmąjį Eurolygos „Top 16“ etapo mačą Graikijos sostinėje.

Likus 6 sekundėms Ibrahimas Jabeeras, išprovokavęs Marcuso Bankso pražangą puolant, sugrąžino žalgiriečiams viltį išsivežti pergalę.

Kamuolį iš užribio I. Jabeerui išmetė Marko Popovičius. Kamuolys grįžo į kroato rankas, kuris sėkmingai sužaidė derinį du prieš du su D. Lavrinovičiumi.

Pastarasis liko laisvas aikštės kampe, tačiau į krepšį nepataikė.

Prieš tai lemiamus taškus galėjo pelnyti Kšištofas Lavrinovičius, prasiskynęs kelią į šeimininkų baudos aikštelę, bet taip pat į krepšį nepataikęs.

Per septynias išvykas į Atėnus „Žalgiris“ niekada nebuvo laimėjęs prieš „Panathinaikos“. Maža to, per penkiolika tarpusavio dvikovų kauniečiai laimėjo vos kartą.

Devynių taškų deficitą (13:22) žalgiriečiai panaikino antrojo kėlinio pradžioje – 23:25. Tačiau tada iššovė „Panathinaikos“ naujokas Jasonas Kapono.

Eurolygoje debiutavęs puolėjas pataikė keturis tritaškius iš šešių, taip pasiųsdamas žalgiriečius į antrą nokdaudą – 23:38.

Prieš didžiąją pertrauką šeimininkai spėjo pataikyti net devynis tritaškius iš šešiolikos.

Antrojoje dalyje Kapono buvo neutralizuotas – nemetė nė vieno tritaškio ir pelnė vos du taškus.

Po trijų kėlinių „Žalgiris“ atsiliko – 49:54, o ketvirtajame „Panathinaikos“ krepšininkams uždarė beveik visus kelius savo krepšio link.

Paskutiniame ketvirtyje Kšištofas pelnė net 10 taškų ir persvėrė rezultatą 59:56. Prieš tai žalgiriečiai buvo priekyje tik pirmąsias dvi minutes, kai susitikimą pradėjo penkiais taškais be atsako.