2012.12.14 16:08

R. Meilutytė vėl pagerino rekordą ir plauks 100 m krūtine rungties pusfinalyje

DELFI.lt2012.12.14 16:08

Penktadienį Stambulo „Sinan Erdem“ arenoje toliau vyksta XI-as pasaulio plaukimo trumpame (25 metrų) baseine čempionatas. 15-metė Lietuvos atstovė, olimpinė ir pasaulio čempionė Rūta Meilutytė dalyvavo 100 metrų plaukimo krūtine atrankos varžybose, įveikė nuotolį per 1:04,63 ir pasiekė dar vieną Lietuvos rekordą bei pirmu rezultatu pateko į pusfinalį.

Kita Lietuvos atstovė Raminta Dvariškytė laimėjo šios rungties atrankos ketvirtą plaukimą (1:07,97) ir 1,42 sek. pagerino savo asmeninį rekordą (1:09,39).

Išvakarėse R. Meilutytė iškovojo pirmą medalį šalies istorijoje tokio rango varžybose.

Mūsiškė moterų 50 m plaukimo krūtine finale nuotolį įveikė per 29,44 sek. ir laimėjo auksą bei jau trečią, šįsyk 0,07 sek. pagerino Lietuvos, Europos ir pasaulio čempionatų rekordą.

Primename, kad 50 m plaukimo pusfinalyje R. Meilutytė finišavo per 29,51 sek. ir 0,05 sek. pagerino sau pačiai priklausiusį naują Lietuvos ir pasaulio čempionatų rekordą bei 0,04 sekundės – Europos rekordą. Mūsiškė kaip ir atrankos varžybose užėmė pirmą vietą tiek savo plaukime, tiek bendroje įskaitoje.

Penktadienį R. Meilutytė dalyvaus 100 metrų kompleksinio plaukimo finale (20.52 val.).