Sportas

2015.09.08 13:45

R. Meilutytė Lietuvos čempionate: šalies rekordas ir penki čempionės titulai

BNS2015.09.08 13:45

Penkis čempionės titulus Anykščiuose pasibaigusiose atvirosiose 2014 metų Lietuvos plaukimo pirmenybėse 25 m ilgio baseine iškovojo olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė Rūta Meilutytė, kuriai vis tik pavyko pagerinti vieną šalies rekordą.

Penkis čempionės titulus Anykščiuose pasibaigusiose atvirosiose 2014 metų Lietuvos plaukimo pirmenybėse 25 m ilgio baseine iškovojo olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė Rūta Meilutytė, kuriai vis tik pavyko pagerinti vieną šalies rekordą.

Pradžioje R. Meilutytė iškovojo aukso medalį 100 m nuotolyje krūtine. Ji finale sugaišo 1 minutę 2,88 sekundės ir net 6,2 sekundės pagerino nuo 2009-ųjų Erikai Bespalko priklausiusį čempionatų rekordą.

Sidabras šioje rungtyje atiteko vilnietei Ramintai Dvariškytei (1:09,75), bronza – baltarusei Ksenijai Čaikai (1:10,40).

Vėliau pajėgiausia šalies plaukikė su šalies rekordu triumfavo 50 m nuotolyje peteliške. Finale ji nuotolį įveikė per 26,62 sekundės ir 0,23 sekundės pagerino pačiai lygiai metus priklausiusį rekordą.

Antra šiame nuotolyje liko vilnietė Giedrė Grigonytė (27,81 sek.), trečia – kaunietė Beatričė Kanapienytė (28,48sek.).

Per pirmąsias dvi varžybų dienas R.Meilutytė aukso medalis iškovojo plaukdama 50 m krūtine, bei 50 ir 100 m nuotoliuose laisvuoju stiliumi.

Keturis aukščiausios prabos apdovanojimus šiose pirmenybėse iškovojo panevėžietis Danas Rapšys, po tris – anykštėnas Giedrius Titenis, Plimute besitreniruojanti Jūratė Ščerbinskaitė bei kaunietė Ugnė Mažutaitytė.

Kitų trečiosios dienos rungčių prizininkai:

moterys -

estafetė 4 po 200 m laisvu stikiumi -
1. Vilniaus MSC 1 9:04,21
(Giedrė Grigonytė, Neringa Jagminaitė, Kristina Toločkaitė, Justina Dilkaitė)
2. Kauno Centro SM 1 9:13,58
3. Klaipėdos „Gintaro SC 1“ 9:34,42

200 m laisvu stiliumi -
1. Jūratė Ščerbinskaitė (Plimutas) 2:02,03
2. Marija Maksimovič (Minskas) 2:07,21
3. Jana Halavenčik (Minskas) 2:09,64

200 m kompleksinis plaukimas -
1. Viktė Labanauskaitė (Panevėžys) 2:20,86
2. Agnė Sorakaitė (Utena) 2:21,20
3. Erika Martišiniūtė (Panevėžys) 2:25,55

50 m nugara -
1. Ugnė Mažutaitytė (Kaunas) 29,23
2. Eva Gliožerytė (Šiauliai) 29,90
3. Nastassija Karakovskaja (Minskas) 29,95

vyrai -

estafetė 4 po 200 m laisvu stiliumi -
1. Vilniaus MSC 1 7:53,78
(Povilas Strazdas, Vytenis Vaišvilas, Gytis Bielinis, Matas Lataitis)
2. Šiaulių PM „Delfinas-1“ 8:05,38
3. Vilniaus MSC 2 8:11,05

400 m laisvu stiliumi -
1. Jonas Zakarauskas (Kaunas) 3:58,03
2. Simas Žiaukas (Kaunas) 3:58,89
3. Grantas Dapkus (Kaunas) 4:00,92

100 m nugara -
1. Gytis Stankevičius (Kaunas) 53,62
2. Pavels Vilcans (Latgalė) 55,24
3. Maksim Dzialendzik (Minskas) 55,46

100 m peteliške -
1. Danas Rapšys (Panevėžys) 51,92
2. Tadas Duškinas (Kaunas) 52,38
3. Deividas Margevičius (Kaunas) 52,97

200 m kompleksinis plaukimas -
1. Povilas Strazdas (Vilnius) 1:59,49
2. Eimantas Milius (Vilnius) 2:04,24
3. Marius Mikalauskas (Kaunas) 2:04,37

50 m laisvu stiliumi -
1. Mindaugas Sadauskas (Panevėžys) 22,42
2. Justinas Bilis (Panevėžys) 22,87
3. Jevgenij Rogožin (Vilnius) 23,00

50 m krūtine -
1. Giedrius Titenis (Anykščiai) 27,07
2. Vaidotas Blažys (Kaunas) 27,95
3. Andrius Šidlauskas (Panevėžys) 28,56

Mišri 4 po 100 m kombinuoto plaukimo estafetė -
1. Kauno PM 1 3:57,83
(Gytis Stankevičius, Vaidotas Blažys, Beatričė Kanapienytė, Diana Jaruševičiūtė)
2. Panevėžio „Žemyna 1“ 4:01,17
3. Vilniaus MSC 1 4:01,62

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.