Sportas

2015.09.08 13:45

Pakeista F-1 JAV lenktynių kvalifikacijos tvarka

f-1.lt2015.09.08 13:45

Prieš JAV GP buvo patvirtinta, kad šį savaitgalį Ostino trasoje bus naudojamas pasikeitęs kvalifikacijos formatas. Tokių priemonių imtasi atsižvelgus, kad varžybose nedalyvaus 2 komandos: „Caterham“ ir „Marussia“.

Prieš JAV GP buvo patvirtinta, kad šį savaitgalį Ostino trasoje bus naudojamas pasikeitęs kvalifikacijos formatas. Tokių priemonių imtasi atsižvelgus, kad varžybose nedalyvaus 2 komandos: „Caterham“ ir „Marussia“.

Iki šiol, kai kvalifikacijoje varžėsi 22 dalyviai, po pirmos ir antros važiavimų dalies pasitraukdavo po šešis sportininkus. Varžybų teisėjų išplatintame pranešime teigiama, kad šį savaitgalį bus naudojamas kiek pakoreguotas formatas – po pirmos ir antros važiavimų dalies pasitrauks po keturis lėčiausius sportininkus. Paskutinėje, trečioje, dalyje, kaip ir anksčiau dalyvaus 10 sportininkų, kurie kovos dėl „pole“ pozicijos.

„Atsižvelgus į tai, kad 2014 m. JAV GP nedalyvaus dvi komandos, teisėjų buvo paprašyta patikslinti kvalifikacijos formatą, – teigiama išplatintame pranešime. – Remiantis 11.9 ir 33.1 Tarptautinio sporto kodekso straipsniais, teisėjai nusprendė, kad po pirmos ir antros važiavimų dalies bus eliminuojama po keturis lėčiausius bolidus.“