Gynyba nutiesė „Žalgiriui“ kelią į pirmą pergalę VTB Vieningoje lygoje

Per tris kėlinius nepelnęs nė taško Darjušas Lavrinovičius prabilo ketvirtajame. Kauno „Žalgirio“ (1-0) aukštaūgis per lemiamą ketvirtį pelnė visus 10 savo taškų ir inicijavo pergalę lėmusį spurtą.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Visas rungtynes padėtį kontroliavę kauniečiai VTB Viengosios lygos rungtynėse 78:70 (20:12, 17:15, 17:17, 24:26) įveikė Krasnodaro „Lokomotiv“ (0-1) komandą.

Po penkių iš eilės Nicko Calatheso taškų „Lokomotiv“ ketvirto kėlinio viduryje priartėjo iki 57:63, tačiau tada D. Lavrinovičiaus dvitaškis padidino persvarą iki 8 taškų. Nors kitos atakos Simas Jasaitis tritaškiu sumažino „Lokomotiv“ atsilikimą iki 60:65, netrukus D. Lavrinovičius atsakė tolimu metimu ir skirtumas vėl šoktelėjo iki 8 taškų.

Šio tritaškio įkvėpti kauniečiai po to pridėjo 8 taškus paeiliui ir dvikovos baigtis tapo aiški – 76:60.

„Lokomotiv“ komanda suklydo net 23 kartus, o vien N. Calathesas prarado 9 kamuolius.

„Lokomotiv“: Nickas Calathesas 15 (9 kld.), Maksimas Grigorievas 12, Ali Traore 10, Jamesas Baronas 9, Maksimas Šeleketa 9, Simas Jasaitis 9.

„Žalgiris“: Rimantas Kaukėnas 14, Tremmellas Dardenas 13, Kšyštofas Lavrinovičius 10 (0/3 trit.), Darjušas Lavrinovičius 10, Oliveris Lafayette`as 10, Marko Popovičius 6, Adas Juškevičius 5, Jeffas Foote`as 5, Vytenis Lipkevičius 3, Paulius Jankūnas 2 (1/6 dvit., 7 atk. kam.), (Mindaugas Kuzminskas).

Su Krasnodaro krepšininkais žalgiriečiai žaidė ir praėjusių metų VTB Vieningosios lygos aštuntfinalyje. Tuomet Rusijos klubas laimėjo seriją 2:0 ir vėliau finalo ketverte tenkinosi ketvirtąja vieta.

Krasnodare taip pat rungtyniauja Lietuvos rinktinės narys Simas Jasaitis, dirba buvęs „Žalgirio“ klubo fizinio rengimo treneris Sigitas Kavaliauskas, o klubo viceprezidento pareigas užima Ginas Rutkauskas.