2015.09.08 13:45

R. Meilutytė varžybose Šefilde iškovojo dar vieną pergalę

DELFI.lt2015.09.08 13:45

Didžiosios Britanijos mieste Šefilde vykstančios tarptautinės „British Gas ASA National Championships“ plaukimo varžybos (50 m baseine) pasiekė finišo tiesiąją. Jose dalyvaujanti olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė bei rekordininkė Rūta Meilutytė sekmadienio vakarinėje sesijoje plaukė 100 m rungties krūtine finale (17-18 metų amžiaus grupė).

17-metė plaukikė nuotolį įveikė per 1:05.21 sek., pagerino sau pačiai priklausiusį pasaulio sezono rezultatą (1:25.63) ir be konkurencijos iškovojo aukso medalį. Antroje vietoje likusi Sarah Vasey nuo mūsiškės atsiliko 4 sekundėmis – 1:09.22 sek.

Atrankoje ji nuotolį įveikė per 1:11.05 min., o pusfinalyje laiką pagerino kiek daugiau nei keturiomis sekundėmis – 1:06.98 sek. Abiejuose plaukimuose ji buvo greičiausia iš visų sportininkių.

10. Federica Williamson Crawley 1:14.69

Sekmadienį geriausia šalies plaukikė dar dalyvaus 50 m laisvu stiliumi finale ir komandinėje merginų estafetėje 4x100 m plaukiant kompleksiniu būdu. Abiejuose finalų plaukimuose dalyvaus ir kita lietuvė Eva Gliožerytė.

R. Meilutytė šiose varžybose taip pat jau triumfavo asmeninėje 100 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje ir su pirmąja Plimuto komanda laimėjo 4x200 m laisvu stiliumi finalą, o kartu su E. Gliožeryte pasipuošė sidabro medaliu komandinėje merginų estafetėje 4x100 m plaukime laisvu stiliumi.

E. Gliožerytė dar užėmė užėmė 13-as vietas 100 m laisvu stiliumi ir 100 m nugara rungtyse. Be to, 17-metė plaukikė iš Lietuvos kartu su antrąja Plimuto komanda 4x200 m laisvu stiliumi rungtyje liko 24-a.

Varžybos Šefilde R. Meilutytei yra vienas iš paskutinių pasiruošimo etapų prieš Nandzingo jaunimo olimpines žaidynes Kinijoje ir Europos čempionatą Berlyne.