Sportas

2012.10.03 18:02

V. Alekna programoje – skaidrus LTOK finansavimas ir dialogas su federacijomis

ELTA2012.10.03 18:02

Kandidatas į Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentus Virgilijus Alekna, antradienį pristatydamas savo rinkimų programą šalies sporto visuomenės ir žiniasklaidos atstovams, pabrėžė būtinybę didinti finansavimą sporto federacijoms ir garantuoti jo skaidrumą.

Kandidatas į Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentus Virgilijus Alekna, antradienį pristatydamas savo rinkimų programą šalies sporto visuomenės ir žiniasklaidos atstovams, pabrėžė būtinybę didinti finansavimą sporto federacijoms ir garantuoti jo skaidrumą.

„Turime padėkoti valstybei, kad ji sudarė puikias sąlygas remti LTOK, tačiau kol kas trūksta LTOK dialogo tiek su valstybės institucijomis, tiek su federacijomis. Susiskaldymą didina neaiškus LTOK ir federacijų finansavimo modelis. Aš LTOK matau kaip Lietuvos sporto vedlį, sutelkiantį šalies sporto valdininkus, ministerijas, savivaldybes ir kitas institucijas bendram tikslui – padėti sportui. Tam tikslui yra daugybė priemonių, kuriomis reikia tik pasinaudoti“, – teigė V. Alekna.

40-metis Sidnėjaus ir Atėnų olimpinių žaidynių disko metimo čempionas asmeniškai įsipareigojo užtikrinti aiškų ir skaidrų LTOK finansavimo modelį, atitinkantį Lietuvos ir olimpinio judėjimo dvasią.

Kandidatas į LTOK vadovus taip pat pažadėjo didinti privačių rėmėjų indėlį į LTOK biudžetą ir tik iš jo finansuoti administracines išlaidas. Tuo metu 70 proc. organizacijos biudžeto tektų šalies olimpinių sporto šakų federacijoms. Anot V. Aleknos, realu tikėtis, kad LTOK biudžetą 2013 metais sudarys daugiau nei 20 mln. litų.

V. Alekna į vieną iš trijų viceprezidento postų siūlo legendinį krepšininką, dabartinį Lietuvos krepšinio federacijos prezidentą Arvydą Sabonį. V. Alekna teigė, kad visuomeninėse LTOK viceprezidento pareigose norėtų matyti ir savo konkurentę rinkimuose Sidnėjaus olimpinių žaidynių čempionę šaulę Dainą Gudzinevičiūtę.

„Nenoriu nieko griauti, daryti revoliucijų. Mano komandoje būtų ir dabartinių LTOK direktorato narių. Stengsimės identifikuoti opiausias problemas, drauge su šalies sporto bendruomene surasti jų sprendimo būdus ir sudaryti ateinančio olimpinio ketverių metų ciklo strategiją“, – sakė V. Alekna, kuris savo programą išdėstė per dešimt minučių.

Kaip vieną svarbiausių LTOK uždavinių V. Alekna įvardijo būtinybę ginti sportininkų, trenerių bei kitų olimpiniam judėjimui nusipelniusių asmenų interesus ir inicijuoti sportininko profesionalo socialinių garantijų įteisinimą.

„Jei nebus sportininkų, tai nebus ir pergalių. Jei nebus trenerių, tai nebus ir sportininkų, o jei nebus medikų, tai nebus ir aukštų rezultatų. Turime sudaryti geras sąlygas visiems – sportininkams, treneriams, medikams bei sporto darbuotojams ir tinkamai pasirūpinti žmonėmis, kurie jau baigė sportininko ar trenerio karjerą. Tam, kad galėtumėme tai padaryti, turime išnaudoti visą LTOK finansinį potencialą. Jis šiandien nėra pakankamai išnaudojamas“, – kalbėjo V. Alekna.

LTOK Generalinės asamblėjos ataskaitų ir rinkimų sesijos vyks spalio 12 dieną Vilniuje. Nuo pat LTOK atkūrimo pradžios – 1988 metų gruodžio 11 dienos – organizacijai vadovavęs Artūras Poviliūnas nusprendė nebekelti savo kandidatūros dar vienai ketverių metų kadencijai.

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius