2015.09.08 13:45

Devintąjį „Tour de France“ etapą laimėjo vokietis T. Martinas

ELTA2015.09.08 13:45

101-ųjų prestižiškiausių daugiadienių dviračių lenktynių „Tour de France“ devintąjį etapą sekmadienį laimėjo vokietis Tony Martinas („Omega Pharma-Quick Step“). Tai – ketvirtoji 29-erių metų dviratininko pergalė šiose lenktynėse per visą karjerą.

Daugkartinis pasaulio atskiro starto lenktynių čempionas 170 km nuvažiavo per 4 val. 9 min. 34 sek. 2-19 vietas užėmę dviratininkai nuo nugalėtojo atsiliko 2 min. 45 sek. Antras finišavo šveicaras Fabianas Cancellara („Trek“), o trečias – belgas Gregas van Avermaetas (BMC).

26-erių metų lietuvis Ramūnas Navardauskas („Garmin-Sharp“, +21.38) finišavo 152-as. Lietuvos dviratininko komandos lyderis amerikietis Andrew Talansky (+7.46) užėmė 36-ąją vietą.

Lyderiu tapo 26-erių metų prancūzas Tony Gallopinas („Lotto-Belisol“). Jis sekmadienį finišavo 16-as (+2.45). Buvęs lyderis italas Vincenzo Nibali („Astana“) devintajame etape užėmė 25-ąją vietą (+7.46) ir bendrojoje įskaitoje nukrito į antrąją poziciją. Jis T. Gallopinui pralaimi 1 min. 34 sek. Į trečiąją vietą pakilo portugalas Tiago Machado („Netapp-Endura“, +2.40).

E. Talansky (+5.56) iš 16-osios vietos nukrito į 19-ąją.

Trečią kartą „Tour de France“ lenktynėse dalyvaujantis R. Navardauskas (+1:18.11), kurio uždavinys šiose varžybose – padėti komandos lyderiui, bendrojoje įskaitoje tarp 183 dviratininkų yra klasifikuojamas 160-as.

Lenktynės, kurias sudaro 21 etapas (3663,5 km), baigsis liepos 27 dieną Paryžiuje.