captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ž. Balčiūnaitė raginama grąžinti valstybės apdovanojimą

Sportininkė Živilė Balčiūnaitė raginama grąžinti prieš dvejus metus jai įteiktą valstybės apdovanojimą.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Sportininkė Živilė Balčiūnaitė raginama grąžinti prieš dvejus metus jai įteiktą valstybės apdovanojimą.

Valstybės apdovanojimų taryba apsvarstė klausimą, ar rekomenduoti Prezidentei Daliai Grybauskaitei atimti iš Ž. Balčiūnaitės 2010-aisiais įteiktą Didžiojo Kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžių.

Prezidentės atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė pranešė, kad Taryba nusprendė įpareigoti Ordinų kanclerį Giedrių Krasauską kreiptis į sportininkę, kad ji gera valia grąžintų įteiktą valstybės apdovanojimą. Prezidentei kol kas nesiūloma pasirašyti dekretą dėl ordino atšaukimo arba 2010-aisiais pasirašyto dekreto dėl apdovanojimo anuliavimo.

Didžiojo Kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžius Ž. Balčiūnaitei buvo įteiktas įteiktą 2010-ųjų rudenį, tuoj po to, kai ši lietuvių sportininkė laimėjo Europos lengvosios atletikos čempionato Barselonoje maratono rungtyje.

Tačiau netrukus po apdovanojimo Ž. Balčiūnaitei buvo pareikšti įtarimai dėl draudžiamų preparatų vartojimo. Po atlikto papildomo tyrimo sportininkė buvo diskvalifikuota dvejiems metams, iš jos atimtas Europos čempionės auksas.

Tarptautinis sporto arbitražo teismas šį pavasarį nusprendė, kad 33-ejų Ž. Balčiūnaitei pritaikytos sankcijos buvo teisėtos.

Po šio teismo sprendimo Lietuvoje susirūpinta dėl lengvaatletei įteikto valstybės apdovanojimo.

Valstybės apdovanojimų taryba ėmėsi svarstyti, ką rekomenduoti Prezidentei dėl jos prieš pusantrų metų pasirašyto dekreto, kuriuo Ž. Balčiūnaitei už pergalę Europos čempionate buvo paskirtas ordinas.

Naujausioje Lietuvos istorijoje kol kas nebuvo atvejo, kad valstybės vadovas būtų priverstas atiminėti ordiną iš dopingo vartojimu apkaltinto ir diskvalifikuoto sportininko.

Šiomis dienomis baigiasi Ž. Balčiūnaitei skirtas dviejų metų diskvalifikavimo laikotarpis. Atletė žada grįžti į didįjį sportą, vėl dalyvauti tarptautinėse varžybose.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Sportas

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...