2015.09.08 13:45

Lietuvos krepšininkės Europos čempionato atrankoje patyrė pirmąjį pralaimėjimą

ELTA2015.09.08 13:45

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė penktosiose 2015 metų Europos čempionato antrojo atrankos varžybų etapo B grupės rungtynėse sekmadienį Kėdainiuose 81:91 (20:26, 23:26, 17:19, 21:20) nusileido Belgijos krepšininkėms ir patyrė pirmąją nesėkmę.

Lietuvės pirmąjį kėlinį pralaimėjo 20:26, o 15-ąją min. atsiliko jau 21 tašku (25:46). Po dviejų kėlinių belgės pirmavo 52:43, o po trijų – 71:60.

Lietuvos komandai, kuri žaidė be vidurio puolėjos Gintarės Petronytės, 16 taškų pelnė Lina Pikčiutė, 12 – Marina Solopova (tritaškiai – 4/7), 11 – Kamilė Nacickaitė, 9 – Gabrielė Gutkauskaitė, po 6 – Santa Okockytė (6 rez. perd.), Vita Kuktienė, Monika Grigalauskytė ir Mantė Kvederavičiūtė, 5 – Lina Aglinskaitė, 4 – Eglė Šikšniūtė (7 atk. kam.).

Antrąją pergalę iškovojusiai Belgijos komandai 26 taškus pelnė Laurence van Malderen (tritaškiai – 6/8, 8 atk. kam.), 21 – Noemie Mayombo (7 atk. kam., 6 rez. perd.).

Belgės kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 36-29, o iš 64 dvitaškių ir tritaškių metimų pataikė 40 (62,5 proc.).

Mūsų šalies rinktinė svečiuose belges įveikė 77:67.

Paskutines rungtynes Lietuvos komanda žais trečiadienį su taip pat keturias pergales turinčia Didžiosios Britanijos ekipa. Britės sekmadienį namuose 71:60 įveikė be pergalių žengiančią Makedonijos komandą.

Iš viso antrajame atrankos varžybų etape dalyvauja 22 rinktinės, suskirstytos į šešias grupes. Į Europos pirmenybes Vengrijoje ir Rumunijoje pateks grupių nugalėtojos ir penkios geriausios komandos iš antrąsias vietas užimsiančių rinktinių.