„Žalgiris“ lengvai laimėjo pirmąją kovą dėl Supertaurės

Draugiškų rungtynių maratoną Kauno „Žalgirio“ ekipa pradėjo solidžia pergale prieš didžiausią savo konkurentą Lietuvoje – Vilniaus „Lietuvos rytą“.
ELTA nuotraukos

Pirmąsias kontrolines rungtynes žaidę Joano Plazos auklėtiniai 89:71 (27:19, 21:11, 23:18, 18:23) įveikė Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipą skambiai Supertaure pavadintame turnyre.

Tai buvo pirmosios abiejų klubų sumanyto turnyro rungtynės. Atsakomosios rugsėjo 17 d. bus žaidžiamos Vilniaus „Siemens“ arenoje, o prieš jas kauniečiai įgijo 18 taškų pranašumą.

Aikštės šeimininkai dominavo beveik visas rungtynes, o į priekį pabėgo antrajame kėlinyje, kai spurtavo 16:0 ir nutolo 44:27. Prasidėjus ketvirtajam kėliniui žalgiriečiai pasiekė rekordinį – 29 taškų pranašumą (80:51).

Kauniečiams šiame mače negalėjo padėti traumą besigydantis vidurio puolėjas Robertas Javtokas, o vilniečiai savo gretose neturėjo Serbijos rinktinei 2013 m. Europos čempionato atrankos varžybose atstovaujančio gynėjo Nemanjos Nedovičiaus.

Sostinės ekipai tai buvo jau trečiasis kontrolinis mačas prieš artėjantį sezoną. Prieš tai ji 97:58 nugalėjo Kauno „LKKA-Atletą“ ir 100:63 sutrypė Surguto „Universitet-Yugra“ komandą.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 13, Tadas Klimavičius 13, Tremmellas Dardenas 10, Rimantas Kaukėnas 9, Kšištofas Lavrinovičius 8, Darjušas Lavrinovičius 7, Marko Popovičius 6, Mindaugas Kuzminskas 6, Mantas Kalnietis 5 (5 rez. perd.), Adas Juškevičius 5, Oliveris Lafayette`as 5, Vytenis Lipkevičius 2.

„Lietuvos rytas“: Janis Blūmas 12, Renaldas Seibutis 11 (5 rez. perd.), Mindaugas Katelynas 11, Leonas Radosevičius 10, Artūras Jomantas 8, Dejanas Ivanovas 7, Deividas Dulkys 5, Dovydas Redikas 3, Predragas Samardžiskis 3, Vilmantas Dilys 1.