captcha

Jūsų klausimas priimtas

Varžoves supykdžiusi J. Jefimova: jaučiuosi puikiai

Po Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) Antidopingo komisijos sprendimo 22-ejų metų Rusijos plaukikės Julijos Jefimovos byloje prabilo ir pati rusė, ir jos varžovės.
J. Jefimova (k), Reuters/Scanpix nuotr.
J. Jefimova (k), Reuters/Scanpix nuotr.

Po Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) Antidopingo komisijos sprendimo 22-ejų metų Rusijos plaukikės Julijos Jefimovos byloje prabilo ir pati rusė, ir jos varžovės.

Tiesa, tiek 17-metė Lietuvos plaukimo žvaigždė Rūta Meilutytė, tiek treneris Jonathanas Ruddas nuo komentarų kol kas susilaikė.

Dopingą vartojusi J. Jefimova nubausta 16 mėnesių diskvalifikacija (kuri baigsis 2015 metų vasario 28 dieną), anuliuotas jos pasiektas pasaulio rekordas 50 metrų plaukime krūtine trumpajame baseine ir atimti penki jos Danijoje iškovoti Europos plaukimo čempionato trumpame (25 metrų) baseine medaliai.

Tačiau jos varžovės danė Rikke Moeller Pedersen ir švedė Jennie Johansson pernelyg nedžiūgavo išgirdusios šią naujieną.

„Aš tam ir ruošiausi, tiesiog dabar viskas patvirtinta oficialiai. Jaučiuosi apgauta, nes stovėjimo ant aukščiausio podiumo laiptelio jau niekas nesugrąžins. O juk dėl to mes, plaukikai, ir gyvename. Tą akimirką, kai man kabintų aukso medalį ir skambėtų mano šalies himnas, būčiau buvusi nepaprastai laiminga“, – apgailestavo danė, kuriai atiteks Europos čempionato auksas 200 m plaukimo krūtine ir sidabras 100 m plaukimo krūtine rungtyse.

„Smagu gauti du asmeninius medalius, bet, žinoma, labai liūdna, kad J. Jefimova vartojo dopingą. Aš esu labai griežtai nusistačiusi prieš jį, nes manau, kad visi sportininkai turi turėti lygias galimybes. Gauti medalius po laiko ir paštu – ne tas pats, kas lipti ant pakylos. Tai jausmas, dėl kurio kovoji ir kurį nori patirti čempionate. Be to, laimėjęs medalį, gauni daug dėmesio“, – tikino J. Johansson, laukianti Europos pirmenybių bronzos medalių 50 ir 100 m plaukimo krūtine rungtyse.

Tuo metu J. Jefimova agentūrai „R-Sport“ davė pirmą interviu po dopingo istorijos ir neslėpė savo optimizmo.

– Kaip jaučiatės išsisprendus visai šiai istorijai?

– Man viskas gerai, jaučiuosi puikiai. Viskas nutiko dėl kvailumo, bet aš jau susitaikiau su tuo, nors iš pradžių ir buvo labai sunku. Taip jau išėjo, bet gyvenimas tęsiasi, darbas – taip pat. Priekyje – Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės.

– Dabar būsite atsargesnė?

– Iš tikrųjų tai aš visada buvau pakankamai atsargi ir konsultuodavausi su gydytojais dėl kiekvienos smulkmenos. Bet matote, suklydau, dabar būsiu dukart atsargesnė. Savo pamoką aš jau išmokau.

– Kas jus palaikė šiuo sunkiu metu?

– Labai daug kas. Buvo labai malonu, kad žmonės į šią situaciją reagavo supratingai – vaikinai JAV ir draugai Rusijoje. Man jų palaikymas buvo būtinas. Vertinu tai, kad jie nuo manęs nenusisuko ir išreiškė norą padėti.

– Su treneriu Dave'u Salo dėl šio incidento problemų nebuvo?

– Ne. Žinoma, treneris iš pradžių nusiminė, tačiau paskui priėmė tai normaliai.

– Turbūt sunkiausia buvo laukti FINA sprendimo?

– Taip, tai tiesa. Dabar jau treniruosiuosi su palengvėjimu. Diskvalifikacijos dydis jau aiškus, o aš turiu tikslus – pasaulio čempionatą ir olimpines žaidynes. Suprantu, kad reikės įveikti atranką ir ruoštis. Tą daryti be varžybų nebus lengva, bet motyvacijos man netrūksta. Dirbsiu ir... žinote, tai, kas mūsų nenužudo, padaro mus stipresnius.

Primename, kad J. Jefimovos dopingo testas buvo teigiamas 2013 metų spalio mėnesį tarpvaržybinių laikotarpiu Los Andžele, JAV. Rusijos plaukikė tuo metu ruošėsi tarptautinės varžyboms 25 metrų ilgio baseine. Jos organizme buvo aptiktas draudžiamas preparatas – dehidroepiandrosteronas (DHEA).

Nors pati J. Jefimova prašė, kad jai būtų skirta tik 12-os mėnesių diskvalifikacija, ji ir jos tautiečiai gali džiaugtis ir tokiu FINA sprendimu. Pagrindinė priežastis – J. Jefimova galės dalyvauti 2015 m. liepos 24–rugpjūčio 9 d. Kazanėje, Rusijoje, vyksiančiose planetos pirmenybėse, kuriose vėl pamėgins mesti iššūkį 17-metei Lietuvos plaukimo žvaigždei Rūtai Meilutytei.

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Sportas

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...