2015.09.08 13:45

NBA: trenerio viražai išmušė iš vėžių D. Motiejūną, bet „Rockets“ stebuklingai išsigelbėjo

DELFI.lt2015.09.08 13:45

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį Hiustone vykusiose Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) rungtynėse vietos „Rockets“ (51/25) klubas tik po pratęsimo 130:125 (22:27, 47:25, 19:36, 29:29; 13:8) palaužė Denverio „Nuggets“ (33/44) ekipos pasipriešinimą.

Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus žaisti vos 1 min. 40 sek. šeimininkai atsiliko 108:116, tačiau tada iniciatyvos ėmėsi Jamesas Hardenas, kuris iš pradžių pataikė du dvitaškius, o tiksint paskutinėms sekundėms smeigė ir rezultatą išlyginusį tritaškį – 117:117.

Pratęsimo metu jau dominavo „Rockets“, kurie po trijų iš eilės Francisco Garcios ir Chandlerio Parsonso tritaškių šovė į priekį 130:122 ir nebeleido suabejoti savo pranašumu.

Mačas nesėkmingai susiklostė Donatui Motiejūnui, kuris per 16 min. nepelnė nė taško ir prametė visus savo metimus – 0/3 dvitaškiai, 0/2 baudos. Tiesa, lietuvis atkovojo 3, o perėmė 1 kamuolį ir blokavo 1 varžovo metimą bei 2 kartus prasižengė.

D. Motiejūną, kurio metimai skriejo toli nuo tikslo, iš vėžių galėjo išmušti keistas „Rockets“ trenerio Kevino McHale`o sprendimas, kai praėjusiose rungtynėse su Oklahomos „Thunder“ jis puikiai pirmajame kėlinyje pasirodžiusį Lietuvos rinktinės puolėją (per 6 min. – 4 taškai) vėliau pamiršo ir nė akimirkai nebesugrąžino į aikštę.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 32 (6/13 dvitaškiai, 3/10 tritaškiai, 11/12 baudos, 10 rez. perd.), Omeras Ašikas 18 (23 atk. kam.), Jeremy Linas 19, Chandleris Parsonsas ir Isiahas Canaanas po 15, Terrence`as Jonesas 14, Francisco Garcia 11 taškų.

„Nuggets“: Evanas Fournier 26 (6/10 tritaškiai), Aaronas Brooksas 24 (15 rez. perd.), Quincy Milleris 19, Kennethas Fariedas 16 (13 atk. kam.), Timofejus Mozgovas 15 taškų.