2015.09.08 13:45

J. Valančiūnas Bostone smogė iš peties – pakartojo savo karjeros NBA rekordą

DELFI.lt2015.09.08 13:45

Jonui Valančiūnui ir visai Toronto „Raptors“ komandai (40/31) pavyko atsitiesti po itin nesėkmingų rungtynių Klivlande – jie naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Bostone vykusiame Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) mače 99:90 nugalėjo vietos „Celtics“ klubą (23/48).

Dvikova lietuviui prasidėjo nekaip – jis prametė dvitaškį, padarė dvi klaidas ir prasižengė puldamas, tačiau vėliau įmetė keturis dvitaškius iš eilės ir jau po pirmo kėlinio buvo surinkęs 9 taškus bei atkovojęs 5 kamuolius.

Iš viso J. Valančiūnas per 35 min. pasižymėjo solidžiu dvigubu dubliu – 15 taškų (7/12 dvitaškiai, 1/1 bauda) ir 14 sugriebtų kamuolių (11 iš jų gynyboje – tai pakartotas jo karjeros NBA rekordas). Jis taip pat atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus suklydo ir 2 sykius prasižengė.

Beje, tai buvo jau 20-tasis mūsiškio dvigubas dublis šį sezoną.

„Raptors“ žaidėjų pasirodymą vertinantis portalas raptorsrepublic.com J. Valančiūno žaidimą įvertino aukščiausiu balu – A ir net pažėrė priekaištų ekipos vyriausiajam treneriui Dwane Casey, kad jis lietuviui lemiamame kėlinyje leido pasireikšti vos 3 minutes.

Toronto atstovams dar nepavyko užsitikrinti vietos atkrintamosiose varžybose, nes kitame susitikime devintoje vietoje Rytuose esantys Niujorko „Knicks“ vyrai (30/42) svečiuose 107:99 įveikė Sakramento „Kings“ kolektyvą ir teoriškai dar gali pasivyti kanadiečius, nes iki reguliariojo sezono pabaigos liko 10-11 turų.

„Celtics“: Jaredas Sullingeris 26 (4/6 tritaškiai), Avery Bradley 16, Chrisas Johnsonas 13, Rajonas Rondo 9 taškai (15 rez. perd.).

„Raptors“: Terrence'as Rossas 24, Kyle`as Lowry 23 (9 atk. kam.), DeMaras DeRozanas 20, Jonas Valančiūnas 15 (14 atk. kam.), Amiras Johnsonas 10 taškų.