Sportas

2015.09.08 13:45

Užduotis Lietuvos regbininkams: iškovoti teisę žaisti su geriausiais

ELTA2015.09.08 13:45

Birželio mėnesį Vilniuje ir Kaune bus surengti Europos moterų ir vyrų mažojo regbio čempionatai.

Birželio mėnesį Vilniuje ir Kaune bus surengti Europos moterų ir vyrų mažojo regbio čempionatai.

Organizatorių skaičiavimais, abiejų čempionatų biudžetas sieks beveik 600 tūkst. litų, o varžybose laukiama apie 400 regbio žaidėjų ir trenerių.

Europos vyrų antrojo pagal pajėgumą A diviziono regbio čempionatą sudarys du turai, pirmasis iš kurių vyks gegužės 31 – birželio 1 dienomis Odesoje (Ukraina), o antrasis – Lietuvoje.

Birželio 14-15 dienomis Kaune, S. Dariaus ir S. Girėno stadione, varžysis 12 vyrų komandų. Lietuvos rinktinės varžovėmis bus Švedijos, Danijos, Ukrainos, Lenkijos, Olandijos, Izraelio, Kipro, Moldovos, Čekijos, Kroatijos ir Latvijos komandos.

Pasak Lietuvos regbio federacijos prezidento Ryčio Davidovičiaus, Lietuvos rinktinei keliami aukščiausi tikslai – užimti pirmąją vietą ir iškovoti kelialapį į aukščiausiąjį – „Grand Prix“ – divizioną.

„Jei sugrįšime į Elito divizioną, turėsime galimybių pakovoti ir dėl vietos olimpinėse žaidynėse“, – trečiadienį Vilniuje surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo R. Davidovičius.

Tiesa, regbio federacijos vadovas pripažino, kad lietuvių šansai patekti į 2016 olimpines žaidynes yra menki, tačiau federacija užsibrėžė ilgalaikį tikslą – patekti į 2020 metų olimpiadą.

Birželio 28-29 dieną Vilniaus „Vingio“ stadione bus surengtas Europos moterų B diviziono čempionatas, kuriame taip pat varžysis 12 rinktinių – Vengrijos, Norvegijos, Izraelio, Bulgarijos, Latvijos, Maltos, Turkijos, Andoros, Liuksemburgo, Slovakijos ir Lietuvos, o paskutinė dalyvė paaiškės vėliau. Lietuvos regbio federacija viliasi, kad mūsų šalies atstovėms pavyks patekti į stipriausių penketuką.

„Išsikėlėme sau aukštus tikslus, bet manau, kad juos tikrai galime įgyvendinti. Nors rinktinės žaidėjos jaunos amžiumi, tačiau regbyje jos jau seniai. Be to, naujos žaidėjos į komandą įneš naujų vėjų. Visos merginos stengiasi, dirba ir siekia patekti į galutinį rinktinės dvyliktuką“, – teigė moterų rinktinės kapitonė Gintarė Puzaraitė.

Lietuvos vyrų rinktinės pasiruošimui ir dalyvavimui Europos pirmenybėse skirta 110 tūkst., o moterų komandos – 15 tūkst. litų.