Sportas

2013.12.21 12:02

Lietuvos plaukimo čempionate – dar trys R. Meilutytės pergalės

BNS2013.12.21 12:02

Anykščiuose tęsiasi atviras 2013 metų Lietuvos plaukimo čempionatas trumpame (25 m ilgio) baseine.

Anykščiuose tęsiasi atviras 2013 metų Lietuvos plaukimo čempionatas trumpame (25 m ilgio) baseine.

Antrąją varžybų dieną – penktadienį – dar tris aukso medalius iškovojo į gimtinę grįžusi olimpinė bei pasaulio čempionė ir rekordininkė Rūta Meilutytė.

Tris medalius Senojo žemyno pirmenybėse Danijoje iškovojusi R. Meilutytė plaukdama 50 m laisvu stiliumi finale sugaišo 24,95 sekundės ir 0,02 sekundės pagerino pačiai nuo praėjusių metų spalio priklausiusį rekordą.

Kitose distancijose – 200 m nugara ir 100 m kompleksinio plaukimo – R.Meilutytė pagerino čempionatų rekordus.

Dar du Lietuvos rekordus pagerino Jūratė Ščerbinskaitė ir Povilas Strazdas. J. Ščerbinskaitė 400 m laisvu stiliumi nuplaukė per 4 minutes 11,35 sekundės ir 1,18 sekundės pagerino pačiai nuo praėjusių metų lapkričio priklausiusį rekordą, o P.Strazdas 1500 m laisvu stiliumi įveikė per 15 minučių 17,66 sekundės ir metus laiko gyvavusį paties pasiekimą pagerino net 23,12 sekundės.

Dar dviejų šalies rekordų – merginų iki 15 ir iki 17 metų amžiaus – autorėmis tapo Kauno plaukimo mokyklos merginų kvartetas (Meda Kulbačiauskaitė, Beatričė Kanapienytė, Agnė Šeleikaitė ir Diana Jaruševičiūtė), iškovojęs bronzą moterų 4 po 100 m kompleksinio plaukimo estafetėje.

Čempionatų (25 m ilgio baseine) rekordus finaluose pagerino aukso medalius savo rungtyse iškovoję Danas Rapšys (100 m kompleksinis plaukimas), Giedrius Titenis (200 m krūtine) ir Panevėžio „Žemynos-1“ (kompleksinio plaukimo estafetė 4 po 100 m) vyrų kvartetas.

Antrosios dienos atskirų rungčių nugalėtojai bei prizininkai:

moterys -
200 m krūtine -
1. Goda Overlingaitė (Kaunas) 2:34,43
2. Viktė Labanauskaitė (Panevėžys) 2:34,78
3. Viktorija Valiūtė (Šiauliai) 2:36,62
200 m nugara -
1. Rūta Meilutytė (Plimutas) 2:10,77
2. Ugnė Mažutaitytė (Kaunas) 2:11,65
3. Joana Ulytė (Panevėžys) 2:19,67
400 m laisvu stiliumi -
1. Jūratė Ščerbinskaitė (Plimutas) 4:11,25
2. Ugnė Mažutaitytė (Kaunas) 4:34,61
3. Guoda Jonelytė (Panevėžys) 4:34,95
100 m peteliške -
1. Vaiva Gimbutytė (Kaunas) 1:01,99
2. Ieva Zarankaitė (Utena) 1:03,31
2. Beatričė Kanapienytė (Kaunas) 1:03,31
100 m kompleksinis plaukimas -
1. Rūta Meilutytė (Plimutas) 1:00,92
2. Giedrė Grigonytė (Vilnius) 1:03,82
3. Goda Overlingaitė (Kaunas) 1:06,40
50 m laisvu stiliumi -
1. Rūta Meilutytė (Plimutas) 24,95
2. Eva Gliožerytė (Šiauliai) 25,76
3. Giedrė Grigonytė (Vilnius) 26,68
kompleksinio plaukimo estafetė 4x100 m -
1. Kauno PM-1 4:18,89
Ugnė Mažutaitytė, Vaiva Gimbutytė, Aušrinė Girčytė, Vaiva Štaraitė)
2. Šiaulių „Delfinas-1“ 4:19,99
3. Kauno PM-2 4:25,94

vyrai -
200 m nugara -
1. Deividas Grigalionis (Panevėžys) 2:00,74
2. Ramūnas Paknys (Vilnius) 2:01,85
3. Eimantas Milius (Vilnius) 2:04,29
100 m laisvu stiliumi -
1. Simonas Bilis (Panevėžys) 48,62
1. Mindaugas Sadauskas (Panevėžys) 48,62
3. Justinas Bilis (Panevėžys) 50,15
100 m kompleksinis plaukimas -
1. Danas Rapšys (Panevėžys) 54,90
2. Deividas Margevičius (Kaunas) 55,05
3. Justinas Bilis (Panevėžys) 56,43
200 m krūtine -
1. Giedrius Titenis (Anykščiai) 2:07,98
2. Marius Mikalauskas (Kaunas) 2:12,95
3. Mantas Auruškevičius (Alytus) 2:15,64
200 m peteliške -
1. Edgaras Štura (Vilnius) 2:01,88
2. Artūras Štura (Vilnius) 2:10,13
3. Artur Kudelko (Kaunas) 2:11,69
1500 m laisvu stiliumi -
1. Povilas Strazdas (Vilnius) 15:17,66
2. Grantas Dapkus (kaunas) 15:49,00
3. Simas Žiaukas (Kaunas) 15:51,96
kompleksinio plaukimo estafetė 4x100 m -
1. Panevėžio „Žemyna-1“ 3:38,88
(Deividas Grigalionis, Danas Rapšys, Justinas Bilis, Simonas Bilis)
2. Kauno PM-1 3:42,45
3. Vilniaus VSM-1 3:44,77

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.