2012.07.30 02:13

Olimpiados pradžia Lietuvos krepšininkams susiklostė nesėkmingai

ELTA2012.07.30 02:13

Londono olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyro pirmosiose A grupės rungtynėse sekmadienį Lietuvos rinktinė 79:102 (23:24, 16:27, 22:27, 18:24) pralaimėjo Argentinos krepšininkams.

Rungtynių pradžioje argentiniečiai pirmavo 8:2, 12:6, tačiau lietuviams pavyko pasivyti varžovus (14:14) bei išsiveržti į priekį 19:16. Po 10 žaidimo minučių mūsiškiai atsiliko tik vienu taškų 23:24.

Antrajame ketvirtyje argentiniečiai, pasinaudodami lietuvių klaidomis, ėmė tolti. 17-ąją min. skirtumas tapo dviženklis (30:40), o 19-ąją min. Lietuvos krepšininkai jau atsiliko 14 taškų 34:48. Prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė 12 taškų 39:51.

Trečiąjį kėlinį argentiniečiai pradėjo spurtu 12:4 ir padidino atotrūkį iki 20 taškų, o prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 78:61. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui, Argentinos krepšininkai įgijo 22 taškų pranašumą 91:69 ir išsaugojo solidų skirtumą iki pat finalo sirenos.

Trenerio Kęstučio Kemzūros vadovaujamai Lietuvos rinktinei 20 taškų pelnė Linas Kleiza, 14 – Paulius Jankūnas, 11 – Darius Songaila, 7 – Jonas Mačiulis, po 6 – Mantas Kalnietis, Šarūnas Jasikevičius ir Jonas Valančiūnas, 5 – Martynas Pocius, 4 – Rimantas Kaukėnas.

Argentinos komandoje rezultatyviausiai žaidė Luis Scola. Jo sąskaitoje – 32 taškai. Carlosas Delfino pelnė 20 taškų, Emanuelis Ginobili pridėjo 21 tašką ir 10 atkovotų kamuolių.

Lietuviai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 40-34, tačiau suklydo 16 kartų ir pataikė tik 3 tritaškius iš 10 (30 proc.). Argentiniečiai prarado tik 7 kamuolius, o tikslą pasiekė 11 jų tolimų metimų iš 27 (40,7 proc.).

Lietuvos rinktinė antradienį 16.30 val. (Lietuvos laiku) žais su Nigerijos komanda, kuri pirmajame ture 60:56 įveikė Tuniso krepšininkus.

Olimpiniame vyrų krepšinio turnyre dalyvauja 12 komandų, suskirstytų į dvi grupes. Į ketvirtfinalį pateks po keturias geriausias grupių ekipas.