2012.07.29 19:06

JAV krepšininkai neturėjo vargo su prancūzais, brazilai nugalėjo australus

basketnews.lt2012.07.29 19:06

Jungtinių Amerikos Valstijų krepšininkai patvirtino savo kaip favoritų vardą. Mike`o Krzyzewskio auklėtiniai Londono olimpinėse žaidynėse 98:71 (22:21, 30:15, 26:15, 20:20) sutriuškino prancūzus.

Prancūzai laikėsi tik pirmąjį kėlinį. Antrojo pradžioje amerikiečiai surengė spurtą 11:0 ir įgijo lemiamą pranašumą (33:21).

Pergalę JAV krepšininkams padėjo iškovoti puiki kova dėl atšokusių kamuolių. Vien po Prancūzijos komandos krepšiu amerikiečiai nusiėmė 18 kamuolių, o iš viso atkovojo net 56 kamuolius.

Kiaurą it rėtis prancūzų gynybą amerikiečiai traiškė aštriais reidas po krepšiu. Kevinui Love`ui pakako vos 14 minučių, kad jis pelnytų 14 taškų.

M. Krzyzewskis tausojo savo auklėtinius ir daugiausiai aikštėje praleido Kevinas Durantas (28 min.), o mažiausiai žaidė Anthony Davisas (8 min.).

JAV: Kevinas Durantas 22 (9 atk. kam.), Kevinas Love`as 14 (14 min.), Kobe Bryantas 10.

Prancūzija: Ali Traore 12, Tony Parkeris 10, Borisas Diaw 9.

Brazilai į olimpiadą sugrįžo pergalingai

Brazilijos (1-0) rinktinė po šešiolikos metų pertraukos vėl mėgaujasi olimpiniu krepšiniu. Po ilgos pertraukos į olimpiadą patekę Pietų Amerikos atstovai B grupės mače 75:71 įveikė Australijos (0-1) krepšininkus ir iškovojo pirmąją pergalę.

Pirmoje rungtynių dalyje kova vyko taškas į tašką, tačiau iškart po pertraukos brazilai spurtavo 16:4 ir įgijo dviženklį pranašumą – 52:39.

Visgi ketvirtajame kėlinyje atsibudo Australijos rinktinės metikai, o po Joe Ingleso ir Davido Anderseno tolimų šūvių skirtumas tarp komandų likus žaisti 30 sekundžių ištirpo iki 2 taškų (71:73).

Tačiau paskutinėmis mačo akimirkomis Marcelinho Huertas neklydo atakuodamas nuo baudų metimo linijos ir sukrovė brazilams saugų pranašumą.

Abi komandos nevengė kietos kovos. Australijos komandoje net penki krepšininkai turėjo po 4 asmenines pražangas. Brazilijos rinktinėje Leandro Barbosa dėl pražangų limito nebaigė mačo, o du krepšininkai buvo ties pavojinga riba ir turėjo po 4 pražangas.

Tiek brazilai, tiek australai, o tiksliau jų metikai, negalėjo pasigirti labai geru pataikymu iš toli. Brazilas Marcelo Machado pataikė vos vieną tritaškį iš aštuonių, o australų lyderis Patrickas Millsas įmetė tik vieną tritaškį iš devynių bandymų.

Brazilijos rinktinė: Leandro Barbosa 16, Marcelinho Huertas 15 (10 rez. perd.), Andersonas Varejao 12, Nene Hilario 10.

Australijos rinktinė: Patrickas Millsas 18 (1/9 tritaškių, 7 atk. kam.), Joe Inglesas 15 (6 kld.), Davidas Andersneas 14, Aronas Baynesas 10.