Sportas

2013.11.04 13:25

Kauno rajone varžosi šunų kinkiniai

Jūratė Anilionytė, LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt2013.11.04 13:25

Dvi dienas Kauno rajone, Jadagonyse, vyksta atviras Lietuvos šunų kinkinių čempionatas bei baigiamasis Baltijos taurės etapas.

Dvi dienas Kauno rajone, Jadagonyse, vyksta atviras Lietuvos šunų kinkinių čempionatas bei baigiamasis Baltijos taurės etapas.

Varžybose dalyvauja per 400 šunų ir sportininkų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Lenkijos ir Baltarusijos. Pasak sportininkų, pergalę lemia tik ilgas ir kruopštus abiejų – žmogaus ir šuns – kasdienis darbas.

„Varžybose šuo ir žmogus vis dėlto yra komanda. Turi pats dirbti ir jausti, kaip dirba šunys. O jie protingi – jei tik supranta, kad sportininkas pritingi, jie taip pat bandys patingėti. Turi atiduoti daug, tada jie irgi dirbs“, – tikina sportininkas iš Estijos Aivaras Nakussowas.

„Mano šunys yra specialūs miksai, kinkiniams veisiami 100 metų. Aliaskoje pradėti veisti, paskui įvežti į Europą, pradėti kryžminti su medžiokliniais šunimis – tai yra šunys, veisiami būtent lenktynėms. O šiaip labai daug yra Sibiro haskių, kurie yra tradiciniai“, – sako sportininkė iš Lietuvos Indrė Daujotienė.

Varžybų dalyviai varžėsi šešiose rungtyse. Pagal jas įveikiama nuo pusės iki penkių kilometrų distancija.

Čempionato organizatoriai teigia, kad Lietuvos sportininkai itin stiprūs – jiems ir augintiniams prognozuojamos prizinės vietos kitą savaitę Italijoje vyksiančiame Pasaulio šunų kinkinių sporto čempionate.

„Stengiamės neatsilikti, einam, bendraujam su užsienio geriausiais, važiuojam į varžybas. Čia viskas labai paprasta: tokios kaip mokomosios literatūros beveik nėra, viskas yra per bendravimą, dalybas“, – sako Lietuvos šunų kinkinių sporto federacijos tarybos narys Arnoldas Akelaitis.

Baltijos taurės ir Lietuvos čempionato nugalėtojai paaiškės sekmadienį.