Sportas

2013.09.16 09:33

Dešimtąjį Vilniaus maratoną laimėjo lietuvis ir norvegė

15min.lt2013.09.16 09:33

Kiek apniukusį sekmadienio rytą šalia Katedros aikštės susispietę starto ir jėgų išbandymo laukė beveik 10 tūkst. „Danske Bank Vilniaus maratono“ dalyvių. Jau dešimtąjį kartą organizuojamame renginyje žmonės galės išbandyti savo ištvermę 4,2 kilometro, 10 kilometrų, pusės maratono (21 km) ir pilno maratono (42 km 195 m) distancijose.

Kiek apniukusį sekmadienio rytą šalia Katedros aikštės susispietę starto ir jėgų išbandymo laukė beveik 10 tūkst. „Danske Bank Vilniaus maratono“ dalyvių. Jau dešimtąjį kartą organizuojamame renginyje žmonės galės išbandyti savo ištvermę 4,2 kilometro, 10 kilometrų, pusės maratono (21 km) ir pilno maratono (42 km 195 m) distancijose.

Tarp vyrų greičiausias buvo Tomas Venckūnas. Jis Vilniaus maratoną laimėjo nubėgęs 42,195 km atstumą per 2 val. 27 min. 49 s. Moterų grupėje greičiausiai maratono distanciją įveikė norvegė Margrethe Logavlen 2 val. 56 min. 33 s.

Moterų pusmaratonį (21,098 km) greičiausiai įveikė lietuvė Diana Lobačevskė. Vyrų – Kenijos bėgikas Ibrahimas Mukunga.

Maratonai vyksta didžiausiuose pasaulio miestuose

„Miestui turėti savo maratoną yra didelė garbė, todėl džiaugiuosi, kad Vilnius yra tarp visų didžiausių pasaulio miestų, kuriuose vyksta maratonai. Šioje bėgimo šventėje kiekvienas – nuo mažylio iki senjoro, nuo profesionalo iki šeimos ar įmonės kolektyvo – gali rasti sau įveikiamą distanciją. Linkiu visiems maratono dalyviams bėgimo ir pergalės džiaugsmo“, – prieš maratoną sakė Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas.

Maratone varžėsi ir kaip niekad gausi „15min.lt“ ir žurnalo „Žmonės“ jungtinė komanda. Maratoną bėgo Juozas Mačys, 20 km – Ieva Lesauskaitė, Valdas Puteikis, Justinas Lapienis, Saulius Rinkevičius ir Paulius Cubera, 10 km – Jaunius Lingys, Evaldas Narbuntovičius ir Žilvinas Pekarskas, 4,2 km – Dovilė Jablonskaitė ir Akvilė Gipaitė.

„Danske bank Vilniaus maratono“ programa

9:00 – Maratonas, pusė maratono

9:45 – „Nestlé“ 10 km bėgimas ir „Lietuvos pašto“ estafetė

12:30 – Bėgimas su vežimėliais

13:00 – „Unicef“ vaikų bėgimas

14:30 – RIMI Šeimos bėgimo 4,2 km ir Moksleivių bėgimo startas

15:00 – Koncertas I-a dalis

15:45 – Koncertas II-a dalis

Visų rungčių startas ir finišas – T.Vrublevskio gatvėje (šalia Katedros aikštės).

Faktai apie Vilniaus maratoną:

Maratono dalyvius ir juos atėjusius palaikyti sirgalius linksmins atlikėjai, įsikūrę 10-tyje muzikinių stotelių.

Dalyvių būrį pasitiks atnaujinta, vaizdingomis Vilniaus vietomis einanti dviejų ratų trasa.

Šiais metais maratono dalyvių laukia didžiausias nei iki šiol prizinis fondas, kurį sudaro 25 tūkst. litų.

Greičiausiai įveikęs pusės maratono distanciją dalyvis bus apdovanotas advokatų kontoros SORAINEN taure.

28-tasis dalyvis įveikęs pilną maratono nuotolį galės džiaugtis Užsienio reikalų ministerijos sportiniu megztiniu. Toks skaičius pasirinktas neatsitiktinai – jis simbolizuoja pirmininkavimą Europos Sąjungai, kurią šiuo metu sudaro 28 šalys.

Rugsėjo 15 d. pateikę dalyvio registracijos patvirtinimą visi maratono dalyviai buvo kviečiami į Vilnių vykti traukiniu – Lietuvos Geležinkeliai jiems suteikė nuolaidą bilietui.

Viena svarbiausių šiųmečio maratono naujovių yra tai, kad pirmą kartą vykdomas paramos projektą, o su kitais dalyviais maratone dalyvauja ir R. Kaukėno paramos grupės komanda.

Šių metų maratono Vilniuje dalyviai galės bandyti pagerinti vyrų ir moterų bėgimuose pasiektus rekordus. 2007 m. vyrų maratono rekordą pasiekė bėgikas iš Kenijos Richard Rotich, maratono distanciją įveikęs per 2 val. 21 min. 15 sek. 2008-aisiais buvo pasiektas moterų maratono rekordas. Bėgikė Diana Lobačevskė maratoną nubėgo per 2 val. 45 min. 31 sek.

Šiais metais „Danske Bank Vilniaus“ maratone laukia rekordinis pramogų skaičius – gros 18 muzikos grupių ir didžėjų, tarp jų ir vienas Lietuvoje populiariausių didžėjų bei grupės „G&G Sindikatas“ narys DJ Mamania. Muzikos stotelės bus išsidėstę aplink visą „Danske Bank Vilniaus maratono“ trasą, o pagrindinis koncertas vyks prie starto vietos, Katedros aikštėje. Čia susirinkusiesiems koncertuos „X Faktoriaus“ nugalėtoja Giedrė Vokietytė ir Oranžinis choras.