2019.02.27 16:01

Galingai žaidęs R. Berankis žengė į turnyro Dubajuje ketvirtfinalį

LRT.lt2019.02.27 16:01

Dubajuje vykstančiame ATP 500 teniso turnyre ir toliau puikiai žaidžia pirmoji Lietuvos raketė Ričardas Berankis (ATP-113). Aštuntfinalyje lietuvis per valandą ir 15 minučių 6:4, 6:1 įveikė amerikietį Denią Kudlą (ATP-63) ir pasiekė turnyro ketvirtfinalį.

48 minutes trukęs pirmasis setas buvo gražus ir įtemptas. R. Berankis po laimėtos varžovo padavimų serijos pirmavo 3:1, tačiau amerikietis rezultatą netrukus išlygino. Pergalę sete lietuvis pasiekė dešimtajame geime, kai D. Kudla paduodamas padarė dvigubą klaidą. Sėkmės lietuvis nepaleido ir laimėjo setą 6:4.

Septynis breikpointus sete turėjęs lietuvis pasinaudojo tik dviem, tačiau svarbiausiu metu nesuklydo.

Antrąjį setą R. Berankis pradėjo galingai ir sausai laimėjo pirmą geimą. Puikus lietuvio žaidimas ketvirtajame geime vėl leido laimėti varžovo padavimų seriją ir R. Berankis išsiveržė į priekį 3:1.

Netrukus įvyko ir mačo lūžis – pirmaudamas 4:1 lietuvis sugebėjo sausai laimėti varžovo padavimų seriją ir išsiveržė į priekį 5:1. Paskutinis geimas jau tebuvo formalumas, R. Berankis netampė sirgalių nervų ir iškovojo ketvirtąją pergalę iš eilės. Antrasis setas tetruko 28 minutes.

Turnyro ketvirtfinalyje R. Berankio lauks prancūzo Gaelio Monfilso (ATP-23) iššūkis.

Už patekimą į šio turnyro ketvirtfinalį R. Berankis jau užsitikrino 90 reitingo taškų bei 66 tūkst. JAV dolerių prizą. Jau dabar aišku, kad kitą savaitę R. Berankis tikrai sugrįš į geriausių pasaulio tenisininkų šimtuką.

Pastaąjį kartą tokio lygio (ATP 500) pagrindiniame turnyre dvi pergales R. Berankis buvo pasiekęs dar 2015 metais, kai turnyre Vašingtone irgi pasiekė ketvirtfinalį.