Sportas

2013.09.05 11:03

Lietuvos atstovas pirmą kartą dalyvaus pasaulio pulo čempionate

ELTA2013.09.05 11:03

Šeštadienį Katare prasidėsiančiame pasaulio pulo devyniukės čempionate Lietuvai atstovaus šių metų Europos čempionate penktąją vietą užėmęs Henrikas Strolis.

Šeštadienį Katare prasidėsiančiame pasaulio pulo devyniukės čempionate Lietuvai atstovaus šių metų Europos čempionate penktąją vietą užėmęs Henrikas Strolis.

Tai pirmas kartas istorijoje, kai Lietuva dalyvaus tokio lygio varžybose.

H. Strolis visą vasarą intensyviai ruošėsi pasaulio čempionatui.

„Prie pulo stalo kasdien praleisdavau po kelias valandas, stengiausi stabilizuoti savo žaidimą, tobulinti išmušimo, atsižaidimo technikas. Vasarą dalyvavau pasiruošimo stovykloje, kurioje susirinko ir kiti pasaulio čempionatui besiruošiantys sportininkai bei vienas geriausių pasaulio trenerių. Tai buvo labai naudinga patirtis“, – pasakojo sportininkas.

„Tikiuosi patekti tarp 64 stipriausių žaidėjų, kurie toliau varžysis vieno minuso sistema. Labai geras rezultatas būtų TOP-16, bet tą pasiekti nebus lengva. Bet kuriuo atveju, atiduosiu visas savo jėgas kiekvienam kamuoliukui, o visa kita priklausys nuo sėkmės ir varžovų“, – apie savo tikslus planetos pirmenybėse kalbėjo H. Strolis.

Lietuvos pulo federacijos prezidentas Tomas Brikmanis šį istorinį Lietuvos pasirodymą pasaulio čempionate vertina kaip unikalų ir labai džiuginantį pasiekimą: „Henrikas yra vienas stipriausių pulo žaidėjų Lietuvoje. Žinoma, pasaulio mastu jam tikrai nebus lengva, tačiau tikimės, kad jį lydės sėkmė. Būtų puiku, jeigu pavyktų išeiti iš grupės, o gal net ir prasibrauti dar aukščiau. Europos čempionate užėmęs penktąją vietą jis viršijo visus mūsų lūkesčius ir įrodė, kad yra „kietesnis“, nei mes manėme.“

Pasaulio čempionate dalyvaus 128 sportininkai iš 43 pasaulio šalių.

Pirmajame etape jie bus suskirstyti į aštuonias grupes. Į atkrintamąsias varžybas iš kiekvienos grupės pateks po keturis stipriausi sportininkus.

Čempionato burtai bus ištraukti penktadienį, o pirmoji kova H. Strolio laukia šeštadienį.