Sportas

2019.02.14 10:23

Oficialu: KMT turnyre darbuosis vienas geriausių Eurolygos teisėjų

LRT.lt2019.02.14 10:23

Vakar Lietuvos žiniasklaidą apskriejo žinia apie tai, jog „Kidy Tour“ KMT turnyre darbuosis teisėjai iš užsienio. Į šį sprendimą kritiškai sureagavo Kauno „Žalgirio“ komandos treneris Šarūnas Jasikevičius, išdėstęs savo nuomonę po vakarykščių taurės turnyro ketvirtfinalio rungtynių.  Ketvirtadienį Lietuvos krepšinio lyga oficialiai išplatino pranešimą, kuriame teigiama, jog  „Kidy Tour“ KMT turnyre darbuosis 7 teisėjai, iš kurių vienas užsienietis – Eurolygoje pripažintas italas Luigi Lamonica.  

L. Lamonica teisėjavo 2018 metų Eurolygos finalo rungtynėse.

„Visa Europa mato, kad Karaliaus Mindaugo taurės turnyras – prestižinis Senajame žemyne, – cituojamas LKL prezidentas Remigijus Milašius. – Pasikviesdami Luigi Lamonicą tikimės, kad šalia jo dar greičiau tobulės ir geriausi Lietuvos arbitrai. Pastaruoju metu LKL klubų treneriai ir vadovai nuolat reiškia nepasitenkinimą lietuvių teisėjų darbu. Pagrindinis mūsų noras – kad Lietuvos klubai pradėtų gerbti savus teisėjus, nes iš tikrųjų jie to verti.“

Be L. Lamonicos, finalo ketverte taip pat dirbs geriausi Lietuvos teisėjai Gvidas Gedvilas, Tomas Jasevičius, Jurgis Laurinavičius, Vilius Mačiulaitis, Artūras Šukys ir Gytis Vilius.

Visi šeši lietuviai yra tarptautinės kategorijos, dirbantys svarbiausiuose Europos krepšinio turnyruose.

53-ejų L. Lamonica – daugiausia patirties turintis Eurolygos teisėjas. Jis aštuonis sykius teisėjavo Eurolygos finalo ketverte.

Šeštadienį „Kidy Tour“ KMT turnyro pusfinaliuose Kauno „Žalgiris“ varžysis su Panevėžio „Lietkabeliu“ (15.10 val.), o Vilniaus „Rytas“ kovos su Klaipėdos „Neptūnu“ (17.30 val.). Visas taurės turnyro rungtynes tiesiogiai transliuos LRT PLIUS kanalas.