2019.02.14 08:47

Čikagoje – J. Valančiūno karjeros rekordas ir „Grizzlies“ pralaimėjimas

LRT.lt2019.02.14 08:47

Antrąjį pralaimėjimą iš eilės patyrė Jono Valančiūno atstovaujamas Memfio „Grizzlies“ (23-36) klubas Čikagoje 110:122 (32:36, 30:31, 21:25, 27:30) turėjęs pripažinti vietos „Bulls“ (14-46) krepšininkų pranašumą. Antrąsias rungtynes „Grizzlies“ gretose žaidęs lietuvis J. Valančiūnas užfiksavo karjeros rezultatyvių perdavimų rekordą.

Memfio ekipa Vakarų konferencijoje žygiuoja priešpaskutinėje, 14 vietoje.

Nuo atsarginių žaidėjų suolo dvikovą pradėjęs ir Ivaną Rabbą pirmajame kėlinyje pakeitęs J. Valančiūnas iškart pasižymėjo dėjimu, tačiau „Grizzlies“ turėjo vytis varžovus – 6:12. Netrukus skirtumas tarp komandų tapo dviženklis – 8:18. Uteniškis pirmajame kėlinyje iš viso surinko 6 taškus, o svečiai iš Memfio ketvirčio pabaigoje savo atsilikimą sumažino iki keturių taškų – 32:36.

Po dviejų iš eilės rezultatyvių J. Valančiūno perdavimų ir uteniškio keturių taškų iš eilės antrajame ketvirtyje „Grizzlies“ pirmavo 5 taškais – 58:53. Tiesa, po šios geros atkarpos Čikagos komanda spurtavo ir prieš antrą susitikimo dalį susikrovė 5 taškų persvarą – 62:67.

Trečiojo kėlinio pirmoje pusėje J. Valančiūnas pasižymėjo dvitaškiu ir netrukus atsisėdo ant atsarginių žaidėjų suolo „Grizzlies“ atsiliekant 66:79.

Vėliau uteniškis ant parketo pasirodė tik ketvirtojo kėlinio metu, kuriame sužaidė tik dvi minutes. Dviženklį pranašumą susikrovusi „Bulls“ ketvirtojo kėlinio metu išlaikė pranašumą ir iškovojo pergalę nutraukdama net 11 pralaimėjimų seriją, kuri buvo ilgiausia klubo istorijoje.

Jonas Valančiūnas iš viso rungtynėse Čikagoje surinko 12 taškų. Lietuvis pataikė 6 dvitaškius iš 13, prametė tritaškį, atkovojo 7 atšokusius kamuolius bei atliko net 5 rezultatyvius perdavimus. Ankstesnis vidurio puolėjo geriausias pasiekimas – 3 rezultatyvūs perdavimai, užfiksuoti triskart karjeroje. Uteniškis prasižengė ir suklydo po tris kartus.

Memfio „Grizzlies“: Avery Bradley 15, Jonas Valančiūnas, Dellonas Wrightas, C.J. Miles, Jarenas Jacksonas ir Mike‘as Conley po 12.

Čikagos „Bulls“: Otto Porteris 37, Robinas Lopezas 25, Lauri Markannenas 21, Zachas LaVine‘as 15.