2019.02.13 20:00

„Žalgiris“ nesunkiai iškopė į KMT pusfinalį

LRT.lt2019.02.13 20:00

Kauno „Žalgirio“ ekipa išsprendė formalumus ir žengė į „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės finalinį ketvertą. Prieš atsakomąsias rungtynes 43 taškų pranašumą turėjęs „Žalgiris“ dar kartą susitvarkė su „Šiaulių“ ekipa 100:75 (26:19, 25:21, 29:17, 20:18).

Žalgiriečiai iškovojo užtikrintą pergalę, nors šiame susitikime Šarūnas Jasikevičius daug laiko pasireikšti suteikė jauniesiems kauniečių talentams. Lukas Uleckas, Rokas Jokubaitis ir Laurynas Birutis žaidė atitinkamai 36, 22 ir 13 minučių. 7 minutes pasireikšti gavo ir Erikas Venskus.

Geriausiai iš jaunųjų krepšininkų atrodė L. Birutis, pelnęs 8 taškus ir atkovojęs 6 kamuolius, bei du tritaškius pataikęs L. Uleckas. E. Venskus ir R. Jokubaitis pridėjo po du taškus. Pastarasis prametė visus dešimt metimų iš žaidimo ir surinko -5 naudingumo balus, rašo LKL.lt.

Vis dėlto pagrindiniais komandos smuikais griežė komandos lyderiai. Brandonas Daviesas pelnė 15 taškų, o Leo Westermannas – 14.

„Šiaulių“ gretose išsiskyrė po 13 taškų pelnę Evaldas Šaulys ir Antanas Udras.

Rungtynes kur kas geriau pradėjo svečiai iš Šiaulių, kurie greit įgijo 8 taškų pranašumą (17:9).

Vis dėlto „Žalgiris“ į tai atsakė įspūdingu spurtu 22:2 ir įgijo dviženklį pranašumą – 31:19. „Žalgiriui“ iki pertraukos toli pabėgti nepavyko ir aikštės šeimininkai po 20 minučių turėjo 11 taškų pranašumą (51:40).

Trečiajame kėlinyje aukštesnę pavarą įjungęs „Žalgiris“ pabėgo nepavejamai ir prieš paskutinį rungtynių ketvirtį jau buvo susikrovęs 23 taškų pranašumą – 80:57.

Ketvirtasis kėlinys tarp komandų buvo tik formalumas, o jo metu „Šiauliai“ toliau savo varžovų nepaleido ir išvengė dar vieno gėdingo pralaimėjimo.

Š. Jasikevičius šiame susitikime nusprendė suteikti poilsio Artūrui Milakniui, Aaronui White`ui ir Edgarui Ulanovui.

„Kidy Tour“ KMT finalinis ketvertas „Siemens“ arenoje vyks vasario 16-17 dienomis. Kauniečių varžovu pusfinalyje taps Panevėžio „Lietkabelio“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ poros nugalėtojas.