Sportas

2019.01.14 16:37

Automobilių startas vėluoja dėl rūko, A. Juknevičiaus tikslas – finišuoti su šviesa

LRT.lt2019.01.14 16:37

Dakaro ralio septintasis etapas, kurį organizatoriai vadina kaip ypač sunkų – startuoja. Motociklai jau kelyje, o automobilių įskaitos startas nusikėlė pusvalandį dėl rūko. Lenktynininkų pirmadienį laukia daugiau nei 300 kilometrų greičio ruožas, kurio net 100 sudarys labai sudėtingos, klampios ir aukštos kopos. Prognozuojama, kad dalis sportininkų jose tikrai liks nakvoti. Šiemet begalę nuotykių jau patyręs Antanas Juknevičius kelia vieną tikslą – finišuoti iki sutemų.

Pagal naujausius duomenis A. Juknevičius startuoti turėtų 17:35 val. Lietuvos laiku, o prieš jį į trasą išvažiuos kiti du lietuviai. Vaidotas Žala – 16:55 val., Benediktas Vanagas – 17:20 val.

Portalo „Delfi“ puslapyje „Facebook“ tiesioginėje vaizdo transliacijoje A. Juknevičius trumpai papasakojo apie laukiančius iššūkius ir komandos tikslus.

„Mums nepavyksta gauti geros starto pozicijos, šiandien yra uždavinys padaryti viską tiksliai, kad grįžti iki laiko ir bent rytoj tikėtis geros starto pozicijos. Kai priekyje 80 mašinų viską permala, perkošia. Vėl užprogramuotas finišas tamsoj. Čia apie tempą nėra ką kalbėti, riedi, kad tik įveiktum maršrutą, labai gadiną laiką. Tikslas finišuoti su šviesa ir iki šešių“, - tikslą kėlė A. Juknevičius.

Lenktynininkas teigė, kad mechanikai pagaliau visiškai baigė tvarkyti automobilio variklį ir galėjo užsiimti mažiau svarbiais pataisymais: „Kadangi vakar nebekaito, tikimės, kad šiandien vieną greičio ruožą pagaliau pravažiuosim normaliai.“

Vis dėlto „Craft Bearings“ pilotas pripažino, kad šių metų Dakare dėl pozicijų jis jau nebekovoja. Svarbiausia dabar užbaigti varžybas, pasisemti kuo daugiau patirties ateičiai ir kasdien po truputį gerinti rezultatą.