2018.09.09 23:26

Latviai kontrolinėse rungtynėse Vilniuje nepaliko vilčių Lietuvos krepšininkams

LRT.lt2018.09.09 23:26

Sekmadienį „Siemens“ arenoje Lietuvos krepšinio rinktinė priėmė Latvijos komandą – tai buvo paskutinis egzaminas prieš antrąjį atrankos etapą į 2019 metų pasaulio čempionatą. Kovingai žaidę lietuviai darė daug klaidų, o už jas latviai baudė itin skaudžiai – 80:97 (19:23, 18:22, 19:23, 22:26).

Mūsiškiai rungtynes pradėjo tokiu penketuku: Mantas Kalnietis, Adas Juškevičius, Mindaugas Kuzminskas, Edgaras Ulanovas, Artūras Gudaitis. Prie rinktinės dar neprisijungė Renaldas Seibutis ir Rokas Giedraitis.

Latvija į aikštelę išleido tokią sudėtį: Martinas Meieris, Janis Strelniekas, Ojaras Silinšas, Janis Timma, Artis Ate.

E. Blaževič/LRT.lt nuotr.

Prieš pat prasidedant rungtynėms buvo pagerbtas ilgametis Lietuvos rinktinės strategas Jonas Kazlauskas, kuris ir išmetė pirmąjį kamuolį.

Nemažo gerbėjų dėmesio susilaukusios rungtynės kiek sėkmingiau prasidėjo lietuviams.

Rungtynes stebėjo ir buvęs Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, E. Blaževič/LRT.lt nuotr.

Jie surengė dvi sėkmingas atakas, kurių metu taškus rinko M. Kuzminskas ir A. Gudaitis. Dvitaškiu atsakė ir latviai – 4:2.

Tiesa, spurtą surengę latviai po J. Strelnieko tritaškio išsiveržė į priekį, tačiau M. Kalnietis atsakė tritaškiu ir vėl persvara mūsiškių pusėje – 11:9.

Latviai pamažu įsibėgėjo ir po trijų tritaškių iš eilės jau pirmavo 15:20. Per likusį kėlinio laiką lietuviai kiek sumažino kaimynų atotrūkį – 19:23.

Daugiausiai taškų Lietuvos ekipoje pelnė M. Kalnietis – 5. Aikštėje kiek mažiau nei 4 minutes praleidęs Eimantas Bendžius – 4.

Latvijos ekipos sudėtyje net 10 taškų pelnė du tritaškius iš keturių įmetęs Janis Timma.

Antrasis kėlinys

Antrojo kėlinio pradžia nieko gero nežadėjo. Dar vieną tolimą metimą pataikę latviai vėl kiek pabėgo į priekį – 21:26. Tiesa, čia aikštelės šeimininkai prisivijo svečių ekipą - 26:28.

Tačiau tai buvo viskas – lietuviai daug klydo, darė daug žaidybinio broko, o latviai tuo pasinaudojo, tad likus trims minutėms iki ilgosios pertraukos jie buvo priekyje jau 32:43.

Luko Lekavičiaus tolimas metimas aidint antrojo kėlinio sirenai buvo netaiklus ir į persirengimo kambarius komandos patraukė latviams esant priekyje 37:45.

Svečių ekipą į priekį vedė net 13 taškų pelnęs J. Timma, dar 10 pridėjo Martinsas Meiersas, 7 – Janis Strelnieks.

Lietuvių gretose daugiausiai taškų pelnė M. Kalnietis ir M. Kuzminskas – po 8. Jie kur kas prasčiau metė tritaškius – pataikė vos 3 iš 16, kai tiek pat tolimų metimų pasiuntę latviai taikliai atakavo net 8 kartus. Geriau jie metė ir dvitaškius – 13 iš 30, kai mūsiškiai krepšį taikliai atakavo 11 kartų iš 31-o.

Trečias kėlinys

Trečiajame ketvirtyje sužaidus kiek daugiau nei minutę taikliais tritaškiais varžovus nustebino ir mūsiškiai – pirma tolimą metimą smeigė E. Ulanovas, o kiek vėliau – ir M. Kalnietis. Latvių persvara aptirpo iki 2 taškų – 43:45.

Tačiau čia pat lietuvių klaidomis pasinaudoję kaimynai jiems susigrąžino įprastesnę persvarą – 43:54.

Dvitaškį su varžovo pražangą įmetęs, o vėliau ir baudos metimą taikliai realizavęs Evaldas Kairys kiek sumažino skirtumą – 46:54.

Tokią pat galimybę kitoje aikštės pusėje likus žaisti tris minutes gavo ir Andrejs Gražulis ir padidino savo komandos persvarą net iki 13-os taškų – 49:62. Beje, tai didžiausia latvių persvara šiose rungtynėse. Čia pat E. Bendžius ją sumažino iki 11-os, tačiau sėkmingai žaidę latviai ją vis padidindavo iki 13-os.

O mūsiškiams vis nesisekė. Likus mažiau nei minutei puikiu reidu palei galinę liniją prasiveržęs M. Kuzminskas pamėgino žiūrovus nudžiuginti dėjimu, tačiau ir šis bandymas buvo nesėkmingas.

Tačiau jau baigiantis kėliniui jis reabilitavosi prieš „Siemens“ arenoje susirinkusius žiūrovus – jo tolimas metimas aidint sirenai buvo taiklus – 56:68.

Per tris kėlinius daugiausiai bėdų mūsiškiams pridarė J. Timma – 15 taškų, vienu mažiau pelnė M. Meiers, o 10 pridėjo Janis Strelnieks. Lietuvos rinktinėje ir toliau rezultatyviausiai žaidė M. Kalnietis ir M. Kuzminskas – po 11 taškų.

Ketvirtas kėlinys

Paskutinį kėlinį kiek sėkmingiau pradėję latviai susikrovė net 17-os taškų persvarą – 58:75.

Sužaidus keturias minutes dar vieną taiklų metimą į lietuvių krepšį smeigė Kasparas Vecvagars – 59:78.

Mūsiškiai atsakė dviem taškais, tačiau tris pridėjo Ojars Silinš ir latvių persvara tapo rekordine – net 20 taškų.

Likus žaisti tris minutes Edgaras Želionis ir E. Bendžius sėkmingai atakavo iš trijų taškų zonos ir sumažino svečių komandos pranašumą – 68:83.

Panašu, kad E. Želionis pagaliau pasitikslino taikiklį – vėl trys taškai ir jau 73:87.

Rungtynių pabaigoje abi komandos apsikeitė tolimais metimais, tačiau lietuviams tai nepagelbėjo. Galutinis rungtynių rezultatas – 80:97.

Geriausiai mūsiškių gretose žaidė 15 taškų surinkęs E. Želionis. Po 11 taškų surinko M. Kalnietis ir M. Kuzminskas.

Latvijos komandoje nesustabdoma buvo po 18 taškų pelniusi trijulė – M. Meiersas, J. Timma ir Rihards Lomažs.

R. Lomažs, E. Blaževič/LRT.lt nuotr.

Prie latvių pergalės nemenkai prisidėjo kur kas taiklesnis atakavimas iš trijų taškų zonos – 15 taiklių metimų iš 31. Lietuviai jų metė 30 ir pataikė vos 10. Svečių ekipa geriau atakavo ir iš dviejų taškų zonos – 16/33, kai lietuvių statistika – 15/34. Nuo baudų metimų linijos komandos metė vienodai – 20 taiklių metimų iš 25.

Pasirengimas atrankai į pasaulio čempionatą

Šios kontrolinės rungtynės – paskutinės prieš prasidedant antrajam atrankos etapui į pasaulio krepšinio čempionatą, kuris kitąmet vyks Kinijoje.

Šiame turnyre pirmąkart varžysis 32 rinktinės: 12 Europos, po 7 iš Azijos ir Amerikos, 5 Afrikos komandos ir šeimininkė Kinija. Šiame čempionate bus išdalinti bilietai į 2020-ųjų Tokijo olimpines žaidynes.

Šiame atrankos į pasaulio čempionatą cikle Lietuvos rinktinė iškovojo 6 pergales iš tiek pat galimų: po du sykius nugalėtas Kosovas (99:61 ir 106:50), Lenkija (75:55 ir 79:61) ir Vengrija (80:75 ir 73:50).