Sportas

2018.08.13 12:54

Prancūzijos futbolo rinktinė parvežė Pasaulio taurę: pasitiko pusės milijono gerbėjų jūra

DELFI.lt2018.08.13 12:54

Pasaulio futbolo čempionatui artėjant prie pabaigos peticiją, kad pirmadienis, liepos 16-toji, būtų nedarbo diena pasirašinėjo anglai, tačiau, kaip parodė tolesni įvykiai, to labiausiai reikėjo prancūzams. 

Būtent „Les Bleus“, Rusijoje laimėję šešis iš septynių mačų (vienintelės lygiosios 0:0 su Danija – DELFI), sekmadienio vakarą buvo karūnuoti naujaisiais futbolo imperatoriais.

Jie daug diskusijų sukėlusiame ir antrame pagal rezultatyvumą visų laikų finale 4:2 nugalėjo kovingąją Kroatiją.

Prancūzijos rinktinės futbolininkai ir personalas pirmadienio pavakarę paskrido į Paryžių. Čia juos pasitinka ir sveikina maždaug 500 tūkstančių gerbėjų jūra.

Šventė prasidėjo jau oro uoste, kur tik nusileidęs pasaulio čempioną lėktuvą buvo aplaistytas vandeniu.

Pirmieji iš „Air France“ orlaivio tiesiai ant specialiai jiems patiesto raudonojo kilimo žengė komandos kapitonas vartininkas Hugo Llorisas su Pasaulio taure rankose ir treneris Didier Deschamps.

AFP/Scanpix nuotr.

Puikiai nusiteikusi komanda mojavo Prancūzijos vėliavomis ir susėdo į atvirą autobusą, kuris nuveš į Eliziejaus laukus. Būtent šioje prestižinė Paryžiaus alėjoje savo didvyrių laukia apie pusė milijono jiems padėkoti norinčių fanų.

Daliai jų pastaroji naktis nebuvo patu ramiausia gyvenime. Iš Prancūzijos atskriejo aibės pranešimų apie neramumus, chuliganizmą, vagystes iš parduotuvių (daugiausia – vyno ir šampano), gatvėje vartomus automobilius ir panašius incidentus. Kai kuriuose miestuose teko įsikišti ir policijai, kuri panaudojo ašarines dujas.

Po sutiktuvių Prancūzijos komanda turėtų aplankyti ir šalies prezidentą Emmanuelį Macroną, kuris saviškių triumfą stebėjo gyvai iš Maskvos „Lužnikų“ stadiono VIP ložės, o vėliau dalyvavo ir apdovanojimų ceremonijoje bei prisijungė prie šventimo tiek aikštėje, tiek ir už jos ribų. 

Prancūzija pakartojo 1998-ųjų triumfą, kai Pasaulio taurę virš savo galvų kėlė Paryžiuje 3:0 sutriuškinę Braziliją su Ronaldo, Rivaldo, Bebeto, Dunga, Cafu, Roberto Carlosu, Claudio Taffarelu ir kitais.

Toje auksinėje prancūzų rinktinėje ne paskutiniu smuiku griežė ir atraminis saugas D. Deschamps. Jis ryšėjo kapitono raištį.

Po 20 metų, 1998-aisiais Rusijoje, D. Deschamps pareigos buvo dar garbingesnės – jis užėmė vyriausiojo trenerio postą ir tapo vos trečiuoju žmogumi istorijoje, tapusiu pasaulio čempionu tiek būnant žaidėju, tiek ir vadovaujant visai komandai (po brazilo Mario Zagallo ir vokiečio Franzo Beckenbauerio).

„Šie 23 žaidėjai dabar yra sujungti amžiams. Po sekmadienio vakaro jie niekada nebebus tokie patys. Dabar jie – pasaulio čempionai. Jie laimės kitus titulus, čempionatus, bet profesionaliam futbolininkui nėra nieko geriau nei būti pasaulio čempionu“, – teigė D. Deschamps.

Primename, kad prancūzams atiteko ne tik 6 kg ir 18 karatų aukso Pasaulio taurė, bet ir 38 mln. JAV dolerių premija iš FIFA.