Sportas

2018.08.13 12:57

Pasaulio futbolo čempionato metu nepamirštami ir Rusijos skauduliai

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2018.08.13 12:57

Vienas iš svarbiausių savaitgalio akcentų – finalinės pasaulio futbolo čempionato kovos Rusijoje. Kaip teigia šiuo metu Rusijoje esantis LRT žurnalistas Edvardas Špokas, Maskva gyvena ne tik futbolu, bet ir politinėmis aktualijomis, kurios negali būti užmirštos.

Finalinį čempionato savaitgalį į Maskvą atvyksta vis daugiau Prancūzijos ir Kroatijos sirgalių, kurie su nekantrumu laukia sekmadienio.  Nepaisant to, kad dalis žmonių švenčia ir linksminasi, tačiau yra ir pilkoji Rusijos pusė. Pavyzdžiui, penktadienį prie „Novaja Gazeta“ laikraščio redakcijos buvo sodinamas gėlių darželis, skirtas atminti žurnalistę Aną Politkovskają. Žurnalistė buvo nužudyta 2006 metais, jos žudikai nuteisti, tačiau užsakovai nerasti.

Gėlių sodinimo ceremonijoje dalyvavo įvairių šalių ambasadoriai, tarp jų ir Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas.

Renginio metu opozicijos atstovai prakalbo apie čempionato Rusijoje tamsiąją pusę. Nors šis turnyras ir suteikia daug laimės, tačiau nereiktų pamiršti to, kiek Rusijoje fiksuojama žmogaus teisių pažeidimų, taip pat opozicijos atstovų, kurie įkalinami kalėjimuose.

Geroji čempionato pusė yra ta, atvažiavę sirgaliai rusams parodė, kad  nėra priešpriešos tarp skirtingų šalių apie kurią dažnai kalba Rusijos propagandos kanalai. Tai iš esmės kenkia Vladimiro Putino politikai.

Net neabejojama, kad Rusijos prezidentas pasinaudos čempionatu, kuris kol kas prabėgo be incidentų, o pagyrimų valstybės vadovas susilaukia ne tik iš FIFA, tačiau ir kitų šalių atstovų. Tai aišku padės V. Putinui gauti daugiau politinių dividendų.

Plačiau apie tai – Edvardo Špoko pasakojime.