Sportas

2018.08.13 12:57

Futbolo specialistai: pusfinalyje G. Southgate`o žaidėjų keitimai buvo nelogiški

LRT.lt2018.08.13 12:57

Garethas Southgate`as pusfinalio rungtynėse su Kroatija pasirinko blogą žaidimo taktiką ir atliko nelogiškus žaidėjų keitimus, teigia ESPN futbolo ekspertai Craigas Burley ir Stuartas Robsonas.

Po pirmojo susitikimo kėlinio Anglijos rinktinė pirmavo rezultatu 1:0, jei toks rezultatas ir būtų išlikęs, anglai antrą kartą istorijoje būtų patekę į čempionato finalą. Tačiau „Trijų liūtų“ viltims žaisti finale nebuvo lemta išsipildyti, nes jie po pratęsimo 1:2(1:0) pralaimėjo Kroatijai.

Anglija vis tik įsirašė į istoriją kaip pirmoji komanda, kuri pralošė pusfinalyje, nors pirmajame kėlinyje pirmavo.

„Aš buvau nustebintas žaidėjų keitimu Anglijos rinktinės gretose. Beveik visi keitimai buvo atlikti į pozicijas – puolėjas vietoje puolėjo, saugas vietoje saugo – ir būtent dėl tokių keitimų nepasikeitė pačios rinktinės žaidimo dinamika. Šie keitimai nekeitė rinktinės veido ir juo labiau neleido suvaldyti Kroatijos žaidėjų“, – sako C. Burley.

AFP/Scanpix nuotr.

Jam pritarė ir S. Robsonas: „Tai didelis pralaimėjimas G. Southgate`ui. Jis nieko nepadarė, kad Kroatijos trenerio Zlatko Daličiaus paruoštos taktinės schemos sugriūtų. Tenka pripažinti, kad kroatas dominavo šiose rungtynėse. Aišku, anglas geras strategas, kai kalbame apie komandos dvasios kūrimas, sugebėjimą nuraminti ir suburti žaidėjus, bet yra didelis skirtumas tarp to, kaip gerai supranti žaidėjus ir to, kaip gerai kuri žaidimo taktiką.“

Anglijos rinktinėje buvo atlikti tokie keitimai: Marcusas Rashfordas pirmasis išbėgo į aikštę vietoje Raheemo Sterlingo beveik iš karto po to, kai išlyginamąjį įvartį įmušė Ivanas Perisičius. Kiti keitimai buvo atlikti jau per pratęsimą – Danny Rose`as pakeitė Ashley Youngą, o Ericas Dieras į aikštę žengė vietoje Jordano Hendersono.

Reuters/Scanpix nuotr.

Po Mario Mandžukičiaus įvarčio 109-ą minutę G. Southgate`as nusprendė atlikti paskutinį ketvirtą keitimą – puolėjas Jamie Vardy į aikštę išėjo vietoje gynėjo Kyle`o Walkerio.

„Pusfinalio rungtynėse Anglijos žaidime mane nuvylė trys dalykai. Pirmasis – lankstumo trūkumas reaguojant į Kroatijos žaidimą. Antrasis – keitimai, kuriuos atliko Anglijos rinktinės vairininkas ir trečiasis – kokius perdavimus aikštėje atliko žaidėjai. Jie man priminė 1980-uosius“, – tvirtino C. Burley.

Anglijos rinktinė šeštadienį kovos dėl trečiosios vietos su belgais. Rungtynes nuo 16.45 val transliuos LRT TELEVIZIJA ir LRT.lt.