Sportas

2018.08.13 12:58

D. Subasičius: nenoriu pasiduoti

LRT.lt2018.08.13 12:58

Danijelis Subasičius Sočyje tapo herojumi, kai baudinių serijos su Rusija metu žaidė kankinamas skausmų, ir vis tiek sugebėjo atremti baudinį bei išgelbėti Kroatijos rinktinės svajonę pasiekti pusfinalį. Kaip teigia vartininkas, jis nenorėjo pasiduoti skausmui, o dabar nesiruošia nusileisti ekspertų favoritais įvardijamiems anglams.

Kroatas aštuntfinalio su Danija baudinių serijos metu gelbėjo Kroatijos rinktinę ir išvedė ją į aštuntfinalį. 33 metų vartininkas tapo tik trečiuoju futbolininku, kuris pasaulio čempionato baudinių serijose atrėmė jau keturis 11 metrų baudinius būtent baudinių serijos metu. Jis su šiuo rezultatu susilygino su tokiais legendiniais vartininkai kaip vokietis Haraldas Schumacheris ir argentinietis Sergio Goycochea.

Lenktynėse dėl auksinės pirštinės kroatas vartininkas tikrai vienas iš lyderių ne tik dėl baudinių serijos, bet ir dėl atremtų smūgių rungtynių metu. Net du kartus grupių etape, rungtynėse prieš Nigeriją ir Argentiną, D. Subasičius išsaugojo tuščius vartus. Vartininko praradimas būtų tikras smūgis kroatams, todėl Sočyje pajusti raumens skausmai kelia nerimą ne tik rinktinei, bet ir visiems kroatams.

„Pradėjau apšilimą prieš rungtynes su Rusija ir pajutau kojų raumenų skausmą. Mano kineziterapeutas atliko kojų masažą ir pasakė, kad galiu žaisti. Vėliau vėl pajutau skausmą, bet nenorėjau pasiduoti, nes žinojau, kad treneriui reikia keitimų ir jis negali jų naudoti dėl manęs. Per pertrauką tarsi „Formulės-1“ bolidas po sustojimo buvau kaip naujas“, – pasakoja vartininkas.

Kroatijos rinktinės oponentais Maskvoje bus Anglijos rinktinė. Šio susitikimo vartininkas laukia su malonumu.

„Anglija turi daug gerų žaidėjų. Jie – nuostabi komanda, kurioje yra daug jaunų žaidėjų. Jie yra geri, greiti, žaidžia žinomuose klubuose. Tai bus labai sunkus susitikimas. Mums nelabai rūpi, kas yra mačo favoritai, svarbiausia, kad parodytume geriausia, ką mokame“, – teigia D. Subasičius.