Sportas

2018.08.09 17:37

FIFA gali nubausti kroatų futbolininką už vaizdo įrašą su ukrainietišku šūkiu

BNS2018.08.09 17:37

Tarptautinė futbolo asociacija (FIFA) gali imtis sankcijų prieš kroatų futbolininką Domagojų Vidą dėl po pergalės prieš Rusijos rinktinę Pasaulio futbolo čempionato ketvirtfinalyje nufilmuoto vaizdo įrašo, kuriame jis ištarė šūkį „Šlovė Ukrainai!“, sekmadienį pranešė leidinys „The Daily Telegraph“.

„FIFA nagrinėja įvairius pranešimus iš minimų rungtynių bei galimus įrodymus dėl klausimo, minimo jūsų laiške“, – pareiškė FIFA atstovas, paklaustas, ar D. Vida gali būti už tai nubaustas.

Kaip praneša „The Daily Telegraph“, FIFA taisyklės draudžia diskriminaciją politiniais motyvais, o už tai gali būti baudžiama nušalinimu nuo varžybų. Vis dėlto D. Vidai greičiausiai bus skirta bauda, nurodė leidinys.

Sekmadienį Rusijos ir Kroatijos komandų rungtynės baigėsi rezultatu 2:2, o per baudinių seriją daugiau įvarčių pelnė kroatai. Vieną iš įvarčių į rusų vartus įmušė D. Vida.

Pasibaigus šioms rungtynėms jis su savo komandos draugu Ognenu Vukojevičiumi nufilmavo vaizdo įrašą, kuriame, be kita ko, D. Vida šaukia: „Šlovė Ukrainai!“

D. Vida ir O. Vukojevičius anksčiau kartu žaidė Kijevo futbolo klube „Dynamo“. Kol kas neaišku, ar jie ketino skelbti įrašą viešai, ar tai buvo asmeninė žinutė, vėliau kažkieno kito įkelta į socialinį tinklą „YouTube“.

Vėliau Rusijos žiniasklaidai D. Vida sakė, kad nenorėjo nieko įžeisti.

„Futbole nėra jokios politikos. Tai tik pokštas mano draugams Kijevo „Dynamo“, – sakė jis. – Myliu rusus ir myliu ukrainiečius.“

„Šlovė Ukrainai!“ buvo šios buvusios sovietinės respublikos proeuropietiškos revoliucijos, 2014-aisiais nuvertusios Rusijos remtą prezidentą, šūkis.

Šį sukilimą Maskva vadino neteisėtu, jis išprovokavo abiejų kaimynių santykių krizę. Tuomet Rusija aneksavo Ukrainos Krymo pusiasalį, o Rytų Ukrainoje kilo prorusiškų separatistų karas su Ukrainos vyriausybinėmis pajėgomis, jau pareikalavęs daugiau kaip 10 tūkst. gyvybių.

O. Vukojevičius minimame vaizdo įraše priduria: „Ši pergalė – (klubui) „Dynamo“ ir Ukrainai! Kroatija, pirmyn!“

Į klipą atkreipė dėmesį Rusijos valstybinė žiniasklaida, jį pasmerkė kai kurie pareigūnai.

„Tokie veiksmai turėtų būti baudžiami, – valstybinei naujienų agentūrai „RIA Novosti“ sakė parlamento Sporto komiteto narys Dmitrijus Sviščiovas. – Politiniai, nacionalistiniai ir rasistiniai šūkiai Pasaulio futbolo čempionate nelaukiami.“

Liepos 11-ąją pusfinalio rungtynėse Kroatijos komanda susitiks su Anglijos rinktine.