Sportas

2018.08.09 17:01

Ieties metikė L. Jasiūnaitė žengė į Europos čempionato finalą

LRT.lt2018.08.09 17:01

Ketvirtadienį Europos čempionato ieties metimo atrankoje dalyvavo Liveta Jasiūnaitė. Antruoju mėginimu ji pateko į finalą.

Pirmuoju bandymu 24-erių lietuvė įrankį numetė 58,07 m. Norint įveikti atranką ir patekti į finalą, ietį reikėjo švystelėti mažiausiai 60,5 m.

Tačiau jau antruoju bandymu lietuvė pakartojo geriausią asmeninį rezultatą – 61,61 m, įvykdė normatyvą ir žengė į rungties finalą.

Tai antras geriausias rezultatas A grupėje. Geriausią rezultatą – 67,29 m – pademonstravo 24-erių vokietė Christina Hussong.

Normatyvą įvykdė ir čekė Nikola Ogrodnikova (61,27 m).

B grupėje normatyvą įvykdė dvi sportininkės – slovėnė Martina Ratej (61,69 m) ir baltarusė Tatsiana Khaladovich (61,21 m). 

Lietuvė bendroje įskaitoje liko trečia.

Olimpine ramybe Liveta Jasiūnaitė spindėjo nuo pat ryto. Ietininkė prie pusryčių stalo linksmai diskutavo apie vakarykštį disko metimo finalą bei nerodė jokių ženklų, kad už kelių valandų pati varžysis Europos čempionato ieties metimo kvalifikacijoje.

„Gal todėl nedžiūgauju, kad tikėjausi daugiau arba esu pasiruošusi geresniam rezultatui“, – nusijuokė L. Jasiūnaitė.

Plačią šypseną mergina parodė tik interviu metu ją kalbinusiems žurnalistams – sektoriuje sportininkė buvo rimta ir pasitikinti savo jėgomis.

Šis Europos čempionatas L. Jasiūnaitei yra antrasis: prieš dvejus metus Amsterdame (Olandija) lengvaatletė taip pat pateko į finalą, kur užėmė 12 vietą.

„Finale kelsiu aukščiausius tikslus. Manau, kiekvienas sportininkas turi taip daryti, nes tada ateina rezultatas. Tenkintų čempionės titulas, – pusiau juokais, pusiau rimtai ištarė L. Jasiūnaitė. – Šiaip tenkintų aštuntukas, kaip antram čempionatui būtų visai neblogai.“

Šios rungties finalas numatytas penktadienį 21.25 val.

Visus Lietuvos lengvaatlečių startus galite rasti čia.