Sportas

2018.08.09 16:59

1998-ųjų bronzinės Kroatijos treneris: jeigu ši komanda geresnė, tegul užima trečią vietą

15min.lt2018.08.09 16:59

Miroslavas Blaževičius – legendinis Kroatijos futbolo treneris, atvedęs šios šalies komandą 1998-aisiais į dar neregėtas aukštumas ir pasaulio čempionate Prancūzijoje iškovojęs bronzą. Po dvidešimties metų Balkanų šalis turi vėl nepaprastai talentingą komandą, kuri yra lyginama su Davoro Šukero karta.

Su visomis dabartinei rinktinei skiriamomis liaupsėmis sutinka ir M. Blaževičius.

„Mano nuomone, esame favoritai laimėti šį pasaulio čempionatą“, – pareiškė buvęs rinktinės strategas.

Anot specialisto, dabartinė komanda sudaryta iš tokio futbolininkų rinkinio, kurio neturi nė viena kita šių pirmenybių komanda.

„Tikiuosi, jog šie vaikinai žais finale. Turbūt teks kautis su Brazilija. Visi mūsų konkurentai yra silpnesni“, – įsitikinęs M. Blaževičius.

Paprašytas palyginti dabartinę ekipą su auksine vadinama 1998-ųjų karta, treneris tik šypsojosi.

„Kai jie iš pasaulio čempionato sugrįš su bronza, tada pripažinsiu, kad yra geresni. Leiskime jiems tai įrodyti. Bet aš esu optimistas. Visiškai tikiu, kad galime užimti pirmąją vietą“, – tikisi strategas.

Miroslavas Blaževičius, „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

M. Blaževičius negailėjo komplimentų ir ryškiausiai komandos žvaigždei Luka Modričiui, nors šis ir sugebėjo neįmušti baudinio aštuntfinalio mače su Danija.

„Taip, tas baudinys nenusisekė, bet Luka vis tiek yra geriausias saugas pasaulyje. Tai pripažįsta visi ekspertai. Žinote, dėl ko aš toks tikras dėl mūsų rinktinės šansų? Todėl, kad turime ryškiausią šiuolaikinio futbolo žvaigždę – Luka Modričių. Ivanas Rakitičius taip pat labai geras, bet su L. Modričiumi nesulyginamas“, – savo nuomonę dėstė treneris.