2018.08.08 16:57

Šou surengęs E. Cavani išsiuntė Portugalijos futbolo rinktinę su C. Ronaldo namo

Arnas Šarkūnas, LRT.lt2018.08.08 16:57

Šeštadienį tapo aišku, kad šiame pasaulio čempionate nebeliko ne tik praėjusio turnyro vicečempionų, bet ir Europos čempionų portugalų. Po meistriško Edinsono Cavani pasirodymo puikiai besigynusi Urugvajaus rinktinė nugalėjo rezultatu 2:1 (1:0) ir atvėrė duris į kitą etapą. Tai taip pat reiškia, kad vienas iš rezultatyviausių čempionato žaidėjų Cristiano Ronaldo baigė kovą dėl „auksinio batelio“.

Urugvajaus kelias grupių etape nebuvo sunkus, bet ir varžovai kol kas nebuvo patys rimčiausi. Pergalės prieš Egiptą, Saudo Arabiją ir šeimininkus rusus kol kas neparodė tikrojo pietų amerikiečių veido. Tiesa, reiktų paminėti, kad urugvajiečiai iki rungytnių su Portugalija šiame čempionate nebuvo praleidę vieno įvarčio.

SIPA/Scanpix nuotr.

Tačiau Portugalija mušė nemažai. Čempionatą ši Europos atstovė pradėjo rezultatyviomis lygiosiomis 3:3 su Ispanijos rinktine, vėliau pergalė prieš Maroko rinktinę, tačiau susitikimas su Iranu buvo tikras nervų karas, kuris baigėsi lygiosiomis 1:1.

Urugvajaus trenerio Oscaro Tabarezo treniruojamos rinktinės gretose pasirodė traumą išsigydęs Jose Gimenezas.

C. Ronaldo šiame čempionate buvo įspyręs keturis įvarčius ir antrąją vietą rezultatyviausiųjų čempionatų žaidėjų sąraše dalijasi su belgu Romelu Lukaku. Tačiau C. Ronaldo dar niekada nebuvo įspyręs atkrintamosiose varžybose – 424 minutės be taiklaus smūgio.

Urugvajuje ryškiausios žvaigždės yra Edisonas Cavani ir Luisas Suarezas, kuris iš viso pasaulio čempionatuose jau pelnė septynis įvarčius ir pagal tai nusileidžia tik Oscarui Miguezui.

Urugvajietis gynėjas Sebastianas Coatesas prieš susitikimą teigė, kad ruošdamiesi šioms rungtynėms jie neskyrė didžiausio dėmesio portugalui C. Ronaldo.

F. Santosas prieš susitikimą išskyrė, kad Urugvajus žaidžia tipinį Pietų Amerikos futbolą, o jų stiprybė – jau ilgai savo pareigas einantis O. Tabarezas, kuris užmezgęs labai stiprų ryšį su žaidėjais.

Paskutinį kartą Portugalija su Urugvajumi buvo susitikusi dar 1972 metais ir sužaidė lygiosiomis 1:1.

Urugvajaus rinktinė aštuntfinalyje nebuvo pasiekusį gerų rezultatų ir tris kartus iš pastarųjų keturių nepateko į kitą etapą. 2010 metais vienintelį kartą šiame etape Urugvajus nugalėjo Pietų Korėją ir ėjo toliau.

Rungtynes komandos pradėjo tokiomis sudėtimis:

Rungtynių teisėjas – Cesaras Ramos iš Meksikos.

Urugvajaus rinktinės vairininkas Oscaras Tabarezas rungtynes pradėjo pasitikėdamas svarbiausiais savo žaidėjais.

Tuo metu Portugalijos treneris Fernando Santos į komandos sudėtį įtraukė nei minutės šiame pasaulio futbolo čempionate dar nesužaidusį gynėją Ricardo.

Jau antrąją dvikovos minutę portugalas Bernardo Silva turėjo neblogą šansą, kai po Joao Mario perdavimo galėjo pasiųsti kamuolį į vartus. Tačiau kamuolys skriejo prie vartų.

Sužaidus 6 minutes jau Cristiano Ronaldo tolimu ir galingu smūgiu pamėgino laimę, tačiau jo smūgį atlaikė vartininkas Fernando Muslera.

Dar po minutės jau po puikios atakos pasižymėjo Urugvajaus rinktinė. Pirma Edinsonas Cavani kamuolį tolimu smūgiu perdavė Luisui Suarezui, kuris atliko perdavimą atgal, tačiau jau prie pat vartų atsidūrusiam E. Cavani. Šiam žaidėjui beliko tik sėkmingai pasiųsti kamuolį galva į vartus, ką Paryžiaus „PSG“ puolėjas ir padarė.

Per 10 minučių Urugvajus kamuolį valdė 53 proc. laiko ir kur kas geriau valdė situaciją bei rengė kur kas pavojingesnes atakas.

Žaidimas kiek išsilygino, tačiau čia pat vėl geras Urugvajaus rinktinės epizodas. Prabėgus 20 minučių Raphaelis Guerreiro pažeidė taisykles prasižengdamas prieš L. Suarezą. Prie kamuolio stojęs situacijos dalyvis pasiuntė kamuolį po sienele ir tik vartininko dėka buvo išvengta dar vieno įvarčio.

Per pirmą pusvalandį Urugvajaus futbolininkai kamuolį į vartų plotą smūgiavo dukart, kai portugalai tai darė kartą. Tiesa, net 4 europiečių smūgiai buvo blokuoti.

32-ą minutę C. Ronaldo turėjo progą pagrasyti priešininkų vartams baudos smūgiu. Tačiau iš dėkingos situacijos smūgiuotas kamuolys pataikė tiesiai į sienelę.

Jau baigiantis pirmajai rungtynių pusei portugalai turėjo neblogą progą – po įžaisto kampinio Joao Mario pakabino kamuolį baudos aikštelėje, tačiau Pepę aplenkė Fernando Muslera. Tiesa, tuo metu Urugvajus žaidė 10-yje, nes pagalba buvo suteikiama L. Suarezui.

Per pirmą kėlinį portugalai kamuolį valdė 60 proc. laiko, atliko 8 smūgius, iš kurių 2 skriejo į vartų plotą. Tiek pat pavojingų progų sukūrė ir pietų amerikiečiai, tačiau jiems tam prireikė 5 bandymų.

Antrojo kėlinio pradžioje, lyginant su pirma rungtynių puse, vaizdas nepasikeitė.

Sužaidus 10 minučių, savo tikslą pasiekė link jo pamažu ėjęs portugalai. Po įžaisto kampinio Raphaelis Guerreiro pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę, kuo pasinaudojo Pepe ir galva pasiuntė kamuolį į vartus. 1:1.

Tai šeštasis Pepe taiklus smūgis vilkint rinktinės marškinėlius ir pirmasis šiemet praleistas Urugvajaus įvartis.

Tačiau toks rezultatas nesilaikė ilgai. Po pralaimėtos oro dvikovos kamuolys atsidūrė pas urugvajietį Rodrigo Bentancurą, kuris per visą baudos aikštelę skersavo kamuolį. Dar riedantį jį nuostabiu smūgiu į vartų tinklą pasiuntė E. Cavani.

Čia pat buvo pakeistas ir rezultatyvaus perdavimo autorius. Vietoj jo aikštėje – Cristianas Rodriguezas. Pirmąjį savo keitimą atliko ir Fernando Santos – Ricardo Quaresma ant vejos pasirodė vietoj Adrieno Silvos. Puolimą turėjęs sustiprinti keitimas.

Nors Portugalija toliau rengė pozicines atakas, tačiau C. Ronaldo nebuvo leista ramiai kvėpuoti aikštėje, o Urugvajaus futbolininkai patikimai gynėsi. Tiesa, čia pat jų puolimo potencialą sumažino trauma. Susižeidusį E. Cavanį pakeitė Cristhianas Stuani. Taip O. Tabarezas parodė, kad Urugvajus neketina sulįsti į gynybą.

Keitimas ir Portugalijos rinktinės sudėtyje – Goncalo Guedesą pakeitė Andre Silva.

Likus žaisti 10 minučių, Urugvajaus sudėtyje buvo atliktas ir paskutinis keitimas: Nahitaną Nandezą pakeitė Carlosas Sanchezas.

Šviežių jėgų į aikštę įleido ir F. Santosas – vietoje Joao Mario aikštėje pasirodė Manuelis Fernandesas, kuris čia pat tolimu smūgiu iš toli pamėgino laimę.

Nors portugalai vis bandė ir kontroliavo kamuolį 62 proc., tačiau visos jų atakos atsimušdavo į Urugvajaus gynybos sieną. Be to, portugalai pradėjo vis labiau skubėti, tad sumažėjo tikslumo.

Tiesa, jau per teisėjo pridėtą laiką portugalai galėjo persverti išplėšti lygiąsias ir dar 30 min. vilties.

Pirma portugalai apeliavo į teisėją dėl neskirtos pražangos. Už tokius ginčus geltoną kortelę prieš save išvydo C. Ronaldo.

Tiesa, teisėjo malonės nesulaukę Europos čempionai savo jėgomis vos neišplėšė bilieto į pratęsimą. Jau 6-ą teisėjo pridėtą minutę Ricardo Quaresmos puikų smūgį niekais pavertė itin patikimai žaidęs F. Muslera.

61-ą proc. laiko kamuolį valdę portugalai iš viso atliko 20 smūgių (Urugvajus – 6), iš kurių 7 skriejo prie vartų (Urugvajaus – 2), 5 – į vartų plotą (Urugvajaus – 3). Tačiau geresni švieslentėje degė jiems nepalankus rezultatas, kuris reiškė jų žygio šiame turnyre pabaigą.

Urugvajus kitame etape susitiks su Prancūzijos nacionaline komanda.

Urugvajus – Portugalija 2:1

7` [1:0] Edinson Cavani

55` [1:1] Pepe

62` [2:1] Edinson Cavani