Geras Belgijos futbolo rinktinės vakaras: įvarčio recepto neradę anglai užleido grupės lyderių poziciją

Ne pagrindinę rinktinės sudėtį ant žaliosios Kaliningrado stadiono vejos išleidęs G. Southgate`as gali griaužtis nagus. Nors į įvartį jo vyrai kabinosi ir turėjo ne vieną progą, tačiau kažkurios sudedamosios jo receptui pritrūko. Anglai patyrė pirmą pralaimėjimą 0:1 (0:0) šiame pasaulio futbolo čempionate ir prarado G grupės lyderės poziciją.

Belgija savo žygį čempionate pradėjo užtikrintai. Pirmosiose rungtynėse ji 3:0 nepaliko vilčių Panamai, o prieš Tunisą sužaidė dar rezultatyviau ir susitikimas baigėsi rezultatu 5:2.

Anglijos rinktinė mače susitikime su Tunisu, priešingai nei Belgija, turėjo sunkų ir tik per pridėtą laiką įmušė antrąjį įvartį, kuris nulėmė pergalę 2:1. Mačas su Panamos rinktine buvo lengvesnis ir jį „Trys liūtai“ laimėjo rezultatu 6:1.

Anglijos sirgaliai tikriausiai galėjo lengviau atsipūsti, nes Belgijos rinktinėje šiame susitikime nežaidė pasirodyti Romelu Lukaku, kuris patyrė traumą susitikime su Panama. Taip pat traumas yra patyrę Driesas Martensas bei Edenas Hazardas.

R. Lukaku, SIPA/Scanpix nuotr.

Anglijos rinktinei padėti dar negalės Dele Alli.

Susitikimą rinktinės pradėjo tokiomis sudėtimis:

Rungtynių teisėjas – slovėnas Damiras Skomina.

Reyters/Scanpix nuotr.

Anglijos rinktinėje pasikeitė net aštuoni žaidėjai. Liko pagrindinis Anglijos rinktinės vartininkas Jordanas Pickfordas, o kiti likusieji – Johnas Stonesas ir Rubenas Loftusas-Cheekas.

Reuters/Scanpix nuotr

Belgijoje iš viso devyni pasikeitimai.  Savo vietas išlaikė tik pagrindinis vartininkas Thibautas Courtois ir Dedryckas Boyata.

Nors iš pažiūros negalėjai pasakyti, kad 35 tūkst. vietų Kaliningrado stadione anglų yra daugiau, tačiau nuo pat himno giedojimo jautėsi, jog iš salyno atvykęs 12-asis rinktinės žaidėjas šiame stadione yra geresnis.

Tačiau nepaisant puikaus palaikymo ir po Jamie Vardy pavojingesnio skersavimo iš krašto į baudos aikštelę, pirmą realesnę progą sukūrė būtent belgai.

Prabėgus 6 minutėms Youri Tielemansas tolimu smūgiu patikrino Jordaną Pickfordą, kuris šiame epizode žaidė be klaidų.

Prieš rungtynes kalbinti abiejų komandų sirgaliai ne itin norėjo pirmos vietos grupėje, mat antrąją vietą G grupėje užėmusiai ekipai būtų tekę H grupės lyderiai japonai. Tačiau jų pralaimėjimas lenkams ir Kolumbijos pergalė prieš Senegalą sumaišė visas kortas.

Dabar abiems Kaliningrade susikovusioms rinktinėms reikėjo pergalės taip norint jau kitame etape išvengti savo itin galingą puolimo potencialą pademonstravusios Kolumbijos ekipos.

Tai žinojo ir belgai, kurie ir 10-ą minutę turėjo puikią galimybę pasižymėti, tačiau Marouane Fellaini galva perduoto kamuolio Michy Batshuayi nesugebėjo įridenti į vartus. Paskutinę akimirką kamuolį išmušė Gary Cahillas.

„Raudonųjų velnių“ kvėpavimą į nugarą pajutę anglai kiek numušė žaidimo tempą bandė rengti pozicines atakas.

58 proc. laiko kamuolį kontroliavę anglai 19-ą minutę gavo dovanelę, kai Youri Tielemansas kietai prasižengė prieš Danny Rose`ą. Šį epizodą „Trijų liūtų“ sirgaliai pasitiko kurtinančiu švilpimu, o teisėjas skyrė baudinį belgų vartų link.

Tačiau Trentas Alexanderis-Arnoldas baudos smūgį realizavo ne itin gerai – pavojų lengvai panaikino Belgijos rinktinės gynėjai.

26 minutė ir dar vienas „Raudonųjų velnių“ išpuolis, tačiau M. Batshuayi smūgį anglai blokavo ir kamuolį pasiuntė už galinės linijos. Po jo pakėlimo neblogą smūgį atliko M. Fellaini.

„Trys liūtai“ toliau bandė rengti pozicines atakas, tačiau visus laisvus plotus uždarydavo kibus belgų presingas.

Sužaidus pusvalandį Trentas Alexanderis-Arnoldas galingu smūgiu pamėgino laimę iš toli, o gražiai užsuktas kamuolys skriejo prie pat vartų.

Kurtinančios švilpimo bangos čia pat susilaukė ir geltoną kortelę užsidirbęs Leanderas Dendonckeris, tačiau T. A.- Arnoldo baudos smūgis buvo blokuotas. Tiesa, po pakelto kampinio jau Rubenas Loftus-Cheekas turėjo galimybę smūgiuoti galva.

Tuomet stadionas aprimo. Žaidimas vis labiau persikėlė į aikštės vidurį, o itin pavojingų atakų žiūrovai neišvydo. Tad galbūt nieko keisto, kad jie abi komandas išlydėjo į persirengimo kambarius aidint švilpimui. Neįspūdingas ne pagrindinėmis sudėtimis žaidusių rinktinių kėlinys.

Tiesa, kiek geriau atrodė belgai. 58 proc. laiko kamuolį kontroliavusi rinktinė iš viso atliko 10 smūgių (anglai – 4), bei tris smūgius pasiuntė į vartų plotą, kai jų tiesioginiai varžovai to nei karto nepadarė.

Atskiro paminėjimo vertas M. Batshuayi, kuris ir savo prasiveržimais, ir smūgiais privertė nemenkai padirbėti varžovų gynybą.

48-ą minutę jau Marcusas Rashfordas turėjo neblogą progą pasižymėti, tačiau smūgiavo prie vartų.

Neįmuši tu, įmuša tau. Šią taisyklę vos už trijų minučių patvirtino belgas Adnanas Januzanus, kuris puikiais driblingo judesiais bei gražu smūgiu vienas įveikė anglų gynybą. 1:0 ir belgai pakilo į pirmą turnyrinės lentelės vietą.

Čia pat dar venas įvarčio autoriaus bandymas buvo blokuotas, o suaktyvėjęs Anglijos rinktinės puolimas vis atsimušdavo į belgų gynybą. Liko pusvalandis ir itin garsiai rungtynių pradžioje bandęs saviškius įkvėpti Anglijos rinktinės 12-asis žaidėjas, panašu, pradėjo nervintis.

66-ą minutę jų viltis galėjo išpildyti M. Rashfordas, tačiau jis, išvestas vienas prieš vartininką, pasiekti įvarčio nesugebėjo. Tiesa, čia didelę dalį nuopelnų turėjo priimti ir T. Courtois. Kampinis, iš kurio anglai galiausiai nieko doro nepešė.

Likus žaisti 20 minučių galingą Fabiano Delpho smūgį blokavo Belgijos rinktinės gynėjas, o dar vieną čia pat surengtą anglų ataką nutraukė patikimai žaidžiantis Th. Courtois.

Prabėgus dar penkioms anglams itin degančioms minutėms Roberto Martinezas atliko savo pirmąjį keitimą rungtynėse – Thomą Vermaeleną pakeitė Vincentas Kompany.

Čia pat Garethas Southgate`as atliko savo antrąjį keitimą – T. A.-Arnoldą pakeitė Danny Welbeckas. Puolimą stiprinantis keitimas.

81-ą minutę M. Rashfordas baudos smūgiu kamuolį pasiuntė kiek virš vartų, o dar už minutės po kampinio nuo D. Welbecko smūgio gelbėjo M. Fellaini.

Likus žaisti vos kelias minutes R. Martinezas atliko ir savo antrąjį keitimą – vienintelio įvarčio autroių Adnaną Januzajų pakeitė Driesas Mertensas.

Nors negali sakyti, kad Anglijos rinktinės „liūtai“ nebandė išlyginti rezultato bei taip susigrąžinti pirmosios G grupės vietos, tačiau rungtynių pabaiga priklausė būtent „raudoniesiems velniams“. Jie sukūrė dar kelias progas, o nuo įvarčio gelbėjo ar vartininkas, ar vartų tinklas.

Galiausiai teisėjas paskelbėt rungtynių pabaigą, kuri reiškė geresnes Belgijos pozicijas kitame etape – ji išmėgins japonus, o anglams atiteko puolimo potencialą jau spėjusi pademonstruoti Kolumbijos rinktinė.

Žiūrint į statistiką, geriau atrodė belgai – jie kamuolį vartų link smūgiavo 15 kartų (anglai – 13). Prie vartų skriejo 4 belgų bandymai, kai anglai taip laimę pamėgino net 7 kartus. Tiesa, „trys liūtai“ tik kartą pataikė į vartų plotą, kai „raudonieji velniai“ Jordanui Pickfordui itin apsunkino gyvenimą net 4 kartus.

Šiuo karštu Kaliningrado vakaru ir puikia pergale itin džiaugėsi „raudonųjų“ sirgaliai, kurie savo komandą audringai sveikino, o dainos ir šokiai nesibaigė ir gerokai po rungtynių, kai Anglijos rinktinės sirgalių tribūnose visiškai nebeliko. Tiesa, džiaugtis tikrai yra kuo.

Anglija – Belgija 0:1

51` [0:1] Adan Januzan